Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.06.2021 14:39
Diablo 2 Resurrected
3280V

Diablo 2 Resurrected w dobrej cenie, z otwartą betą i świetną funkcją. Diablo Prime Evil Collection nadciąga

W sklepie Microsoftu pojawiło się już Diablo 2 Resurrected oraz Diablo Prime Evil Collection, a dodatkowo Blizzard przedstawił szczegóły dotyczące testów odświeżonej gry. Szykują się przyjemne miesiące dla fanów wielkiego uniwersum.

Na konferencji Microsoftu zobaczyliśmy zwiastun Diablo 2 Resurrected, który potwierdził datę premiery gry. Tytuł pod koniec września będzie dostępny jednocześnie na wielu platformach, więc gracze mogą szykować się już na powrót do Tristram.

Studio przygotowuje się do wielkiego debiutu gry, więc w sprawie pozycji wypowiedział się J. Allen Brack, prezes Blizzard Entertainment, który potwierdził ważny szczegół – od premiery odświeżone Diablo otrzyma cross-platformową progresję:

„Pan Grozy zażądał, byśmy zremasterowali Diablo II i jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy wykonać jego rozkaz, wprowadzając we wrześniu na komputery PC i konsole grę Diablo II: Resurrected z funkcją progresji międzyplatformowej , aby każdy mógł cieszyć się grą na preferowanej przez siebie platformie Z niecierpliwością czekamy na powitanie w bramach Piekieł nowych i powracających fanów Diablo podczas nadchodzących otwartych beta-testów rozgrywki wieloosobowej. Zebrane w ten sposób opinie i sugestie graczy pomogą nam dopracować tytuł, który będzie dostarczać rozrywki i niesamowitych emocji przez wiele lat”.

Jest to naprawdę dobra wiadomość, ponieważ możemy zacząć grę w Diablo 2 Resurrected na PC, następnie płynnie przeskoczyć przykładowo na Xboksa, by wieczorem ukończyć 2-3 misje już w łóżku – korzystając z Nintendo Switcha. Oczywiście w tym wypadku musimy zadbać o dodatkowe kopie pozycji.

To jednak nie koniec ciekawych informacji w sierpniu odbędą się otwarte testy Diablo 2 Resurrected – deweloperzy zapewnią nam postacie i zaproszą do zabawy:

„Otwarte beta-testy Diablo II: Resurrected rozpoczną się w sierpniu na wybranych platformach. Obejmą 5 z 7 wysoce konfigurowalnych klas postaci z oryginału. Gracze do wyboru będą mieć amazonkę, barbarzyńcę, czarodziejkę i paladyna z podstawowej wersji Diablo II oraz druida z rozszerzenia Lord of Destruction. Nekromanta i zabójczyni trafią w ręce graczy wraz z oficjalną premierą Diablo II: Resurrected”.

Diablo 2 Resurrected zostało wyceniony na 179,99 zł, ale gracze mogą również sięgnąć po Diablo Prime Evil Collection – zestaw kupimy za 269,99 zł i w pakiecie otrzymamy:

  • Diablo® III w wersji Eternal Collection
  • Diablo® II: Resurrected™
  • Skrzydła Objęcia Nienawiści w Diablo® III*
  • Zwierzak Mefisto w Diablo® III*

Zamawiając grę przed premierą zgarniemy wcześniejszy dostęp do bety oraz zestaw do transmogryfikacji w Diablo III inspirowany klasą barbarzyńcy z Diablo II.

Źródło: Informacja prasowa: Kool Things

Tagi: Activision Blizzard Blizzard Entertainment Diablo II: Resurrected