Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.06.2021 14:30
Painkiller
994V

Adrian Chmielarz skomentował powstanie nowego Painkillera: „Surrealistyczne”

W zeszłym tygodniu zapowiedzieliśmy na portalu powstanie nowego Painkillera, ale jak wiadomo lata temu za markę odpowiadał Adrian Chmielarz. Doświadczony deweloper w kilku słowach skomentował nadejście nowej odsłony.

Koch Media Poland zaprosiło naszą redakcję na pokaz nowych gier marki Prime Matter i wśród ogłoszeń pojawił się nowy Painkiller. Jest jeszcze za wcześnie, by przedstawić masę konkretów dotyczących produkcji, ale nadejście pozycji dostrzegł Adrian Chmielarz – twórca serii.

Jak wiadomo Adrian Chmielarz rozwija teraz Witchfire, ale deweloper podzielił się swoim spostrzeżeniem dotyczącym nowej gry Saber Interactive – gdy lata temu twórca projektował Painkillera to jego głównymi inspiracjami były DOOM oraz Quake. Natomiast id Software traktował jako „bogów i idoli”.

Teraz po latach dowiedział się, że Tim Willits (były dyrektor i twórca poziomów z id Software) i Todd Hollenshead (były szef i dyrektor generalny id Software) rozwijają nowego Painkillera. Willits i Hollenshead mają okazję ponownie współpracować, by teraz doprowadzić na rynek wspomnianą strzelankę – już dla Saber Interactive.

Źródło: Twitter: adrianchm

Tagi: adrian chmielarz Painkiller Prime Matter