Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 13.06.2021 22:29
STALKER 2
2884V

STALKER 2 - cena, polska lokalizacja, wymagania, Season Pass, screeny w 4K, fabuła. Wysyp szczegółów o grze

Twórcy STALKER 2 udostępnili wiele ciekawych informacji nt. swojej gry. Sprawdźcie szczegóły nt. Season Passa, cen, edycji, polskiej lokalizacji, a na koniec rzućcie okiem na screeny w 4K!

Jeśli jeszcze nie widzieliście dzisiejszego pokazu S.T.A.L.K.E.R. 2, koniecznie to nadróbcie klikając w ten link. Ukraińscy twórcy przedstawili światu pierwszy, oficjalny gameplay, a także datę premiery nadchodzącej postapokaliptycznej produkcji.

Oprócz tego, GSC Game World postanowiło uruchomić oficjalną stronę produkcji, z której możemy wyczytać wiele interesujących szczegółów. Po pierwsze i najważniejsze, STALKER 2 otrzyma polską lokalizację, więc polscy gracze będą mogli się cieszyć rozgrywką w rodzimym języku. Głosy będą dostępne w języku angielskim, ukraińskim i rosyjskim.

Drugą kwestią są wymagania sprzętowe, które jasno pokazują nam, że mamy do czynienia z next-genem. Jeśli posiadacie słabsze komputery (lub małe dyski), to do drugiego kwartału 2022 roku powinniście ulepszyć swoje stanowiska:

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 10
  • Procesor: AMD Ryzen 5 1600X / Intel Core i5-7600K
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: AMD Radeon RX 580 8GB / NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
  • Miejsce na dysku: 150 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 10
  • Procesor: AMD Ryzen 7 3700X / Intel Core i7-9700K
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: AMD Radeon RX 5700 XT 8GB / NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER 8GB / NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti 11GB
  • Miejsce na dysku: 150 GB

Interesująco wypada także kwestia edycji, które zostaną przygotowane z okazji premiery STALKER 2. Produkcja nie skorzysta z "nowego standardu cen" i w normalnym wydaniu zostanie wyceniona na 60 dolarów. W jej skład wejdzie gra, jak i ekskluzywna, pre-orderowa zawartość.

Inaczej sytuacja wygląda w edycji Deluxe (80 dolarów), gdzie dochodzi m.in. artbook i specjalne zadanie poboczne, a jeszcze ciekawiej jest w przypadku edycji Ultimate (110 dolarów), w której otrzymamy dwie dodatkowe historie (?) rozbudowujące przygodę głównego bohatera oraz Season Passa. Wychodzi więc na to, że ukraińscy deweloperzy będą szykowali dla nas rozszerzenia fabularne, które zostaną udostępnione po debiucie podstawki na półkach sklepowych.

Tak prezentuje się opis fabuły, w której wcielimy się w Skifa:

Strefa Wykluczenia zmieniła się dramatycznie po drugiej eksplozji w reaktorze w 2006 roku. Gwałtowne mutanty, śmiertelne anomalie, walczące frakcje sprawiły, że Strefa jest bardzo trudnym miejscem do przetrwania. Okazało się, że w centrum Strefy kryje się źródło niesamowitej mocy stanowiącej poważne zagrożenie dla jej mieszkańców.

Wciel się w samotnego stalkera i odkryj fotorealistyczny, otwarty świat w rozległej radioaktywnej strefie z różnorodnymi środowiskami, które ujawniają postapokaliptyczną atmosferę z różnych perspektyw. Przebij się przez Strefę, aby znaleźć swój własny los i określić swoje przeznaczenie, wybierając własną ścieżkę spośród wielu możliwych alternatyw.

Poznaj członków różnych frakcji i zdecyduj, kto z nich jest godny twojej przyjaźni, a kto zasługuje na kulę. Weź udział w intensywnych strzelaninach z różnymi wrogami, którzy stosują różne taktyki, próbując cię przechytrzyć. Wybierz preferowaną broń palną spośród ponad 30 rodzajów broni z licznymi modyfikacjami, które pozwalają tworzyć setki charakterystycznych śmiertelnych kombinacji.

Przygotuj się na spotkanie z przerażającymi, zmutowanymi stworzeniami, które będą próbowały cię zabić zgodnie ze swoim wyjątkowym wzorcem zachowania. Każdy mutant może występować w kilku podtypach, co sprawia, że ​​jego zachowanie jest jeszcze mniej przewidywalne. Regiony z legowiskami, pełne licznych mutantów polujących w dużych grupach, oferują jeszcze większe wyzwanie.

Najcenniejsze artefakty i sekrety Strefy ukryte są w najniebezpieczniejszych miejscach. Uważaj na niebezpieczne anomalie i unikalne, niszczycielskie anomalie archaiczne, polując na bardzo cenne artefakty rozsiane po całej Strefie. Czy odważysz się odkryć tajemnice, które odebrały życie tak wielu innym przed tobą?

Na sam koniec zostawiłem oczywiście wisienkę na torcie, czyli zrzuty ekranu w rozdzielczości 4K. Rzućcie na nie okiem:

Tagi: GSC Game World GSC Games World S.T.A.L.K.E.R. 2