Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.06.2021 19:14
Cyberpunka 2077 PlayStation STore
2322V

Szef PlayStation o usunięciu Cyberpunka 2077 z PS Store: to była bardzo trudna decyzja, ale musieliśmy działać

Jim Ryan wypowiedział się na temat usunięcia Cyberpunka 2077 z PlayStation Store. Gra w zeszłym roku została wyrzucona z cyfrowego sklepu japońskiej korporacji i nadal nie wróciła na PS Store. Szef PlayStation potwierdził, że była to bardzo trudna decyzja.

18 grudnia 2020 roku wielu graczy zostało zaskoczonych decyzją Sony – korporacja postanowiła usunąć Cyberpunka 2077 z PlayStation Store i rozpoczęła wielką akcję zwrotów.

Cyberpunk 2077 nadal nie wrócił na PS Store i podczas ostatniego wywiadu z redakcją Axios, temat gry poruszył Jim Ryan. Szef PlayStation potwierdził, że jego korporacja nie może sprzedawać produkcji, która może zapewnić graczom „złe doświadczenie”:

„To była dla nas trudna decyzja, ale ostatecznie musieliśmy działać w interesie społeczności PlayStation i nie sprzedawać świadomie gry, która może być źródłem złych doświadczeń”.

Jim Ryan nie przedstawił szczegółów, kiedy Cyberpunk 2077 będzie mógł wrócić na PlayStation Store, ale warto przypomnieć, że Sony zrezygnowało z programu specjalnych zwrotów. Może to zwiastować powrót gry do cyfrowego sklepu japońskiej korporacji.

Jeszcze kilka tygodni temu CD Projekt RED potwierdził, że Cyberpunk 2077 musi „spełnić warunki techniczne”, by móc pojawić się w PlayStation Store.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/playstations-jim-ryan-says-removing-cyberpunk-was-a-tough-decision-but-we-had-to-act/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077