Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.06.2021 19:29
Microsoft kupił 3 nowe studia
879V

Microsoft kupił 3 nowe studia? Tom Warren przygotowuje fanów Xboksa na zapowiedzi

Microsoft potwierdził dzisiaj duże plany dotyczące marki Xbox i Xbox Game Pass. Korporacja mówi wprost, że zamierza dalej kupować nowe zespoły i bardzo możliwe, że Phil Spencer już zakończył trzy kolejne przejęcia.

Pod koniec tygodnia będziemy świadkami Xbox & Bethesda Games Showcase, podczas którego poznamy nowe gry zmierzające do Xbox Game Pass. Microsoft ma wiele ciekawych produkcji do zaprezentowania, ale podczas show możemy także usłyszeć o przejęciach kolejnych zespołów.

Colteastwood zasugerował dzisiaj, że „26 to nowe 23” odwołując się do liczby zespołów first-party od Microsoftu i na jego wiadomość odpowiedział Tom Warren. Dziennikarz The Verge, który jest często bardzo dobrze poinformowany potwierdził, że „26 to zdecydowanie „ponad 23 studia na całym świecie tworzące gry na Xboxa”.

Nie są to jeszcze konkretne zapowiedzi, ale musimy pamiętać, że w tym tygodniu odbyło się spotkanie wybranych dziennikarzy z przedstawicielami korporacji z Redmond. Redakcje mogły otrzymać wstępne informacje i teraz chętnie pobudzają fanów marki Xbox.

To kogo chcielibyście zobaczyć w Xbox Game Studios? Warto dodać, że Microsoft potwierdził dzisiaj chęć przejmowania kolejnych zespołów.

Źródło: Twitter: tomwarren

Tagi: Microsoft Xbox xbox game pass Xbox Game Studios