Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.06.2021 16:32
Xbox Game pass prezent
1092V

Xbox Game Pass może otrzymać tańszą wersję? Microsoft „bada” nowe modele abonamentu

Microsoft może wkrótce zaskoczyć graczy nową formą abonamentu Xbox Game Pass. Liz Hamren zasugerowała, że firma może zaoferować klientom tańszą wersję usługi, by z propozycją trafić do kolejnych użytkowników.

Xbox Game Pass jest aktualnie dostępny za 40 zł na konsole, 39,99 zł na PC (z EA Play) lub za 54,99 zł na wszystkie urządzenia z Xbox Live Gold i propozycją Electronic Arts. Jak się jednak okazuje – Microsoft może wkrótce zaskoczyć nową ofertą.

Liz Hamren, wiceprezes Microsoftu do spraw doświadczenia gamingowego, w trakcie rozmowy z mediami oraz analitykami potwierdziła plany rozbudowania propozycji:

„Musimy wprowadzać innowacje, aby nasze gry i usługi trafiały do większej liczby osób na całym świecie. I badamy, jak wprowadzić nowe oferty abonamentowe do Xbox Game Pass. Chodzi o to, że jesteśmy kreatywni i dynamiczni w myśleniu o tym, jak dostarczyć radość i gamingową społeczność każdemu na naszej planecie, bez względu na urządzenia, regiony geograficzne i realia finansowe”.

Przedstawicielka Microsoftu jeszcze nie ujawniła szczegółów, ale potwierdziła, że Microsoft robi „wszystko, ponieważ Game Pass działa”. Propozycja jest podobno świetną opcją dla konsumentów oraz wydawców i wszyscy są zadowoleni z tej usługi.

„Dzięki Game Passowi gracze spędzają o 20% więcej czasu na graniu w gry. Grają w 30% więcej gatunków i ogólnie w 40% więcej pozycji, wliczając w to produkcje spoza ich subskrypcji Game Pass”.

Microsoft potwierdził dzisiaj chęć kupowania nowych zespołów, zaoferowanie usługi Xbox Game Pass na telewizorach, przyspieszenie prac nad nowymi Xboksami, a Phil Spencer skrytykował ruchy Sony w temacie gier na PC.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-is-hinting-at-cheaper-game-pass-tiers-to-expand-the-services-reach/

Tagi: Microsoft Xbox xbox game pass Xbox One Xbox Series X