Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.06.2021 05:28
Szef marki Xbox krytykuje podejście Sony do PC
9403V

Szef marki Xbox krytykuje podejście Sony do PC. Phil Spencer mówi wprost: zmuszają ludzi do kupowania sprzętu

Phil Spencer postanowił skomentować ostatnie ruchy Sony, które coraz chętniej wrzuca swoje gry na PC. Szef marki Xbox dostrzegł jednak wielką różnicę – Japończycy robią to po latach i jego zdaniem zmuszają graczy do kupowania konsol.

Microsoft już lata temu otworzył się na rynek PC i oferuje graczom na Xboksach oraz PC swoje gry w dniach premier. Dzięki temu zainteresowani z różnych platform mogą wyczekiwać na między innymi Starfield oraz Halo Infinite.

Sony również coraz chętniej oferuje swoje gry na PC, ale w tym wypadku sytuacja wygląda inaczej – szef PlayStation Studios potwierdził, że pozycje z PlayStation 4 będą debiutować na komputerach osobistych po pewnym czasie (latach).

Szef marki Xbox postanowił skomentować tę sytuację:

„Więc w tej chwili jesteśmy jedyną platformą wysyłającą gry na konsolę, PC i chmurę jednocześnie. Inni przenoszą gry konsolowe na PC lata później, nie tylko zmuszając ludzi do kupowania sprzętu z góry, ale potem pobierając od nich pieniądze drugi raz, by mogli zagrać na PC”.

Phil Spencer dostrzegł również decyzje Sony dotyczącą oferowania gier na PC bez opcji przenoszenia produkcji z PlayStation na komputery osobiste. Gdy klienci japońskiej korporacji chcą zagrać w przykładowo Days Gone na PC, to muszą kupić pozycję drugi raz – na Xboksie i PC działa pełny cross-buy.

Warto przypomnieć, że Xbox Game Pass trafi bezpośrednio na telewizory. Microsoft potwierdził dzisiaj duże plany.

Źródło: https://www.theverge.com/2021/6/10/22527461/xbox-xcloud-game-streaming-try-before-download-feature

Tagi: Microsoft Phil Spencer PlayStation Sony Xbox