Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.06.2021 11:58
Edge of Eternity na zwiastunie premierowym. Recenzje hołdu dla klasyków jRPG
921V

Edge of Eternity na zwiastunie premierowym. Recenzje hołdu dla klasyków jRPG

Po ponad 6 latach pracy Edge of Eternity wreszcie ujrzało światło dzienne w swojej finalnej formie. Sprawdźmy, jakie oceny zgarnia ten tytuł odwołujący się do klasyków gatunku jRPG.

Historia powstawania Edge of Eternity jest bardzo długa. Pierwszy raz o tym roleplayu pisaliśmy już w 2015 roku, ale oczywiście proces produkcyjny gry studia Midgar trwał znacznie dłużej. Od 2018 roku tytuł był dostępny na Steam w formie Wczesnego Dostępu, a 8 czerwca doczekał się wreszcie premiery w swoim pełnym wydaniu (na razie tylko na PC)

Tak jak w przypadku wielu powstających bardzo długo tytułów, nie wszystko się tutaj udało. Edge of Eternity dostaje nawet tak niskie noty jak 5/10 (od serwisu ScreenRant). Przy czym warto wspomnieć, że produkcja na Steam cieszy się sporym uznaniem użytkowników (80% pozytywnych recenzji). Średnia ocen Edge of Eternity to 6,5/10.

Co nie udało się deweloperom z Midgar Studio? Kilku dziennikarzy pisze o pustym, nieciekawym świecie, który nie odtwarza czaru dawnych odsłon marki Final Fantasy, wbrew zapewnieniom twórców. System walki ma być dobrze zaprojektowany i wykonany, ale zawodzi raczej mdła fabuła, która wg redaktora ScreenRant rozczarowuje w aspekcie umiejętnego budowania emocji.

Tytuł można kupić obecnie na Steam w promocji, z 15% rabatem (za 91,79 zł). Promocja potrwa do 15 czerwca. Gra trafi na konsole w IV kwartale 2021 r.

Tagi: Dear Villagers Edge of Eternity Midgar Studio