Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.06.2021 08:30
Firmware 12.03 dla Switch z problemami. Wycofana dystrybucja plików i komentarz Nintendo
1238V

Firmware 12.03 dla Switch z problemami. Wycofana dystrybucja plików i komentarz Nintendo

Wczoraj pisaliśmy o aktualizacji systemowej 12.0.3 dla Nintendo Switch. Okazuje się, że pliki z tą wersją firmware'u zostały usunięte z serwerów firmy. Co się stało?

Okazuje się, że są problemy z aktualizacją systemową 12.0.3 dla Switch. Kłopoty są na tyle poważne, że Nintendo wycofało dystrybucję plików z tą wersją firmware'u konsoli. Nigdy wcześniej nie doszło do podobnej sytuacji na Switch.

Nintendo najpierw usunęło pliki z aktualizacją 12.0.3 bez komentarza. Po kilku godzinach pojawił się jednak oficjalny komunikat japońskiego oddziału firmy. Gracze zostali poinformowani, że w plikach firmware'u znalazły się błędy. Osoby, które zdążyły zainstalować aktualizację systemową mogą mieć problemy z korzystaniem z systemu cyfrowej dystrybucji na Switch. Sporo osób skarży się, że nie może pobierać zawartości z eShopu i ściągać aktualizacji do posiadanych już gier po instalacji firmware'u 12.03. Gracze, którzy pierwszy raz chcą użyć karty microSDXC również mogą natknąć się na błąd systemowy, wywołany zmianami w plikach systemowych.

Nintendo poinformowało na Twitterze, że pracuje nad szybkim rozwiązaniem problemów i wydaniem nowej, wolnej od wad aktualizacji systemowej.

Źródło: https://nintendoeverything.com/nintendo-has-pulled-switch-update-version-12-0-3/

Tagi: Nintendo nintendo switch switch