Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.06.2021 17:15
Rocksteady Studios x Batman Arkham
1114V

Twórcy Batman Arkham zostali kupieni przez Warner Bros. za zaskakująco niską kwotę

Rocksteady Studios od ponad dekady pracuje dla Warner Bros., ale warto zwrócić uwagę, że twórcy serii Batman Arkham dołączyli do amerykańskiej korporacji w ciekawych okolicznościach. Wydawca skorzystał z zaskakującej promocji.

W 2009 roku Rocksteady Studios zaoferowało graczom Batman: Arkham Asylum i produkcja rozpoczęła wielką serię. Deweloperzy jeszcze trzykrotnie proponowali fanom uniwersum DC kolejne opowieści, ale już w 2010 roku Warner Bros. zdecydował się przejąć studio.

Wydawca jednak nie musiał sięgać głęboko do kiszeni, ponieważ wykupienie pakietu większościowego Rocksteady Studios kosztowało zaledwie 29 mln dolarów. Biorąc pod uwagę, jakimi sukcesami okazały się pozycje ze świata Batmana kreowane przez brytyjskich twórców możemy śmiało powiedzieć – była to ogromna promocja.

W ostatnich tygodniach wielokrotnie byliśmy świadkami dużych przejęć, ale warto zwrócić uwagę, że w przypadku Codemasters (1,2 mld dolarów) czy też Gearbox Software (kwota może wzrosnąć do 1,3 mld dolarów) klienci musieli znaleźć znacznie większe środki na rozbudowanie swoich struktur. Warner Bros. skorzystało ze świetnej oferty.

Źródło: Twitter: bogorad222

Tagi: Batman Batman Arkham Rocksteady Studios Warner Bros.