Iza Łęcka Iza Łęcka 08.06.2021 09:00
Sunset Overdrive
902V

Sunset Overdrive coraz bliżej PS5? Insomniac Games wykorzystuje IP do promocji Ratchet & Clank: Rift Apart

Już w piątek kolejni gracze poznają nową przygodę Ratcheta i Clanka, tymczasem korzystając z tematu przewodniego gry, Insomniac Games promuje produkcję. Twórcy opracowali intrygujące portale, które prowadzą do światów z różnych pozycji PlayStation – na jednej z grafik pojawia się Sunset Overdrive.

W nocy Insomniac Games pobudziło entuzjastów PlayStation, wykorzystując znane tytuły dostępne na sprzętach Sony do kampanii reklamującej Ratchet & Clank: Rift Apart. Co ciekawe, deweloperzy na początku zaprezentowali Sunset Overdrive, czyli pozycję, która zadebiutowała jak dotąd wyłącznie na Xboksach oraz PC, jednak marka należy do amerykańskiego studia.

Nieco pikanterii sprawie dodaje fakt, że Sony w maju zarejestrowało znak towarowy „Sunset Overdrive”, natomiast swego czasu Insomniac Games potwierdziło, iż posiada pełne prawa do klimatycznego IP. W Sieci zawrzało i automatycznie pojawiły się spekulacje, według których wskrzeszenie tej historii będzie kolejnym zadaniem doświadczonego zespołu.

Ratchet otworzył portale do różnych światów:

Co ciekawe, zespół pierwszy raz od 22 listopada 2018 roku uaktywnił na Twitterze konto, które pierwotnie służyło do promocji Sunset Overdrive:

Trzeba przyznać, że na ostatniej prostej kampania promocyjna nowej produkcji zespołu nabiera tempa i nie bez powodu rozbudza sympatyków PlayStation nawiązaniami do przygody w mieście zdominowanym przez mutanty. Sunset Overdrive to IP ze sporym potencjałem i na pewno znaleźliby się chętni, którzy zapoznaliby się z kolorowym i dynamicznym światem na platformie Japończyków.

Już wkrótce przeczytacie naszą recenzję Ratchet & Clank: Rift Apart.

Źródło: Twitter: insomniacgames

Tagi: Insomniac Games Ratchet Ratchet & Clank: Rift Apart Sony Interactive Entertainment