Iza Łęcka Iza Łęcka 04.06.2021 09:01
Injustice 2 Poison Ivy
959V

Injustice 2 Mobile z okazji Miesiąca Dumy zachęcało do pokonania postaci LGBTQ+. Twórcy przeprosili

Czerwiec jest Miesiącem Dumy, w który prężnie zaangażowała się również branża gier. Deweloperzy podkreślają znaczenie równości, promują tolerancję i zachęcają do pozytywnych postaw, jednak akcja studia odpowiedzialnego za Injustice 2 Mobile przybrała dość zaskakującą formę. Po wielu krytycznych komentarzach, twórcy przeprosili za wiadomość.

W Injustice 2 Mobile zapoczątkowane zostało kolejne wydarzenie, które w tradycyjnych okolicznościach nie wzbudziłoby zbyt wielkich kontrowersji. Społeczność bijatyki miała za zadanie pokonanie postaci w konkretnej liczbie pojedynków, a nagrodą za przekroczenie wyznaczonych progów miały być cyfrowe przedmioty.

Sporą wpadką okazał się jednak wybór wojowniczki, gdyż z okazji Miesiąca Dumy deweloperzy zachęcali do pokonania Poison Ivy, która według twórców DC jest lesbijką bądź osobą biseksualną. W wielu historiach jest ona w romantycznej relacji z Harley Quinn.

Injustice 2 Mobile

Fani gry szybko dostrzegli, że założenie tej inicjatywy jest zgoła inne, a akcje organizowane w ramach Pride Month również powinny wyglądać inaczej, tymczasem deweloperzy zachęcają do pokonania postaci LGBTQ+. Krytyka doprowadziła do szybkiej reakcji twórców – powyższa wiadomość została usunięta, a w zamian opublikowano przeprosiny:

Wielu fanów Injustice 2 Mobile wyrażało ogromne oburzenie, wskazując na liczne przejawy przemocy fizycznej, psychicznej i emocjonalnej, jakich doświadczają osoby nieheteronormatywne. To właśnie walka z agresją wobec osób LGBTQ+ powinna być jednym z celów specjalnych wydarzeń. Zapewne intencje były szczytne (lub były próbą nieudolnego nawiązania do wielu akcji organizowanych w czerwcu), jednak forma realizacji pomysłu okazała się całkowicie nietrafiona.

Źródło: https://gamerant.com/injustice-2-pride-event-poison-ivy-beat-up-lgbtq/

Tagi: Injustice 2 NetherRealm Studios Warner Bros.