PS5 z „niesamowitą wydajnością”. Twórcy PES 2022 chwalą sprzęt i celują w fotorealizm

Gry
4973V
PS5 z „niesamowitą wydajnością”. Twórcy PES 2022 chwalą sprzęt i celują w fotorealizm
Iza Łęcka | 04.06.2021, 07:38

Zespół odpowiedzialny za serię PES nie zaoferowali w zeszłym roku nowej odsłony swojej wirtualnej piłki. Studio zrezygnowało z klasycznej edycji, by w 2022 roku zaproponować w pełni next-genowe doświadczenie. Szykując się do ujawnienia gry, deweloperzy wspominają o potężnej mocy PS5.

W minionym roku Konami wywołało spore zaskoczenie wśród swoich entuzjastów decyzją dotyczącą serii PES. Zamiast wydawania następnej odsłony z pewnymi nowościami, wprowadzono tańsze wydanie, które nie zawierało szeregu innowacjite miały nadejść w 2021 roku za sprawą w pełni next-genowej gry.

Seitaro Kimura z Konami, producent serii eFootball PES, powoli rozpoczął promocję nowej produkcji. Podczas wywiadu w magazynie PLAY podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi PlayStation 5 i celu PES-a 2022:

„Myślę, że to ważne, aby móc doświadczyć emocji i poczucia spełnienia, jakie daje piłka nożna, w grze. Nie wspominając już o możliwości grania w gry w fotorealizmie...

Wydajność PS5 jest niesamowita, a my korzystając z niej, stawiliśmy czoła wielu wyzwaniom i czujemy, że stopniowo zbliżamy się do 'następnego poziomu'. Jednakże, niezależnie od tego jak dobra jest wydajność PS5, istnieją różne ograniczenia i dlatego uważam, że droga do osiągnięcia 'następnego poziomu' jest niezwykle trudna. Dzieje się tak dlatego, że 'fotorealizm', do którego dążymy, jest dokładnym odwzorowaniem samego świata rzeczywistego”.

Deweloperzy chcą zapewnić nie tylko jak najlepsze wrażenia na murawie, ale również planują zadbać o atmosferę całego stadionu – uwzględniając także kibiców. Ten element w wielu produkcjach z gatunku jest nieco pomijany, gdyż zespoły skupiają się na najważniejszym elementach związanych z rozgrywką.

„Obejmuje to atmosferę stadionu i entuzjastycznych kibiców, pełne pasji wyrazy twarzy zawodników, fakturę skóry i włosów oraz szczegółowy ruch mięśni i spływającego potu. Nawet szwy na strojach.

Moim zdaniem chodzi o odtworzenie prawdziwego świata. Ogólna definicja mówi o odtworzeniu ekspresji live-action, niemniej samo to może prowadzić do powstania nieorganicznego i niedoskonałego świata. Wierzymy, że 'fotorealizm' zostanie dopełniony przez dodanie różnych 'elementów', które zrobią wrażenie na użytkownikach. Gracze wiedzą, jak wyglądają piłkarze, widzieli entuzjastycznych kibiców, czuli atmosferę stadionu. Dlatego "wirtualne oszustwo" jest o wiele trudniejsze. Jednak to jest właśnie powód, dla którego uważamy, że wyzwanie na tym polu jest warte zachodu”.

PES 2022 powinien zostać zaprezentowany w najbliższym czaasie – Konami zapewne przedstawi grę na jednej ze zbliżających się konferencji.

Źródło: https://wccftech.com/ps5-performance-is-incredible-says-pes-2022-producer-the-game-will-aim-at-photorealism/

Komentarze (120)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper