Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.06.2021 21:16
Team Asobi
741V

Twórcy Astro's Playroom pracują nad nowym tytułem. Sony nie rezygnuje z Japonii

Po sukcesie i wielu pozytywnych opiniach na temat Astro's Playroom, twórcy z Team Asobi otrzymali zlecenie na kolejną grę. Sony potwierdziło, że nie rezygnuje z japońskiego rynku, ale to właśnie autorzy małego robota będą główną siłą firmy w Kraju Kwitnącej Wiśni.

W ostatnich miesiącach słyszeliśmy sporo informacji na temat problemów Sony w Japonii. Temat postanowił poruszyć szef PlayStation Studios, który potwierdził, że tak naprawdę „japońskie gry i japońskie talenty pozostają niezwykle ważne dla PlayStation Studios i Sony Interactive Entertainment”. Ten kraj jest dla korporacji dziedzictwem i Hermen Hulst dostrzega potencjał w azjatyckim rynku.

Jak jednak wiadomo Japan Studio zostało wchłonięte przez Team Asobi – Sony chce stworzyć z tego zespołu „światowej klasy studio” i firma potwierdziła, że deweloperzy pracują nad „marką dla wszystkich grup wiekowych o zasięgu światowym”. To zdaniem Hermena Hulsta „kreatywny zespół”.

Wiele na to wskazuje, że to właśnie z powodu globalnego zasięgu Sony postawiło na Team Asobi, których pozycje mogą trafić w gust nie tylko graczy z Japonii.

Sony chce w Japonii skupić się na dwóch studiach (Polyphony Digital i Team Asobi), ale jednocześnie zamierza nawiązywać partnerstwa z zespołami zewnętrznymi, które będą opracowywać gry na konsole Sony.

Źródło: https://blog.playstation.com/2021/06/02/hermen-hulst-qa-whats-next-for-playstation-studios/#sf246401757

Tagi: PlayStation 4 playstation 5 PS4 ps5 Sony