Thorgal i CD Projekt RED – mamy komentarz twórców Wiedźmina [Aktualizacja]

Plotka
7351V
Thorgal i CD Projekt RED –  mamy komentarz twórców Wiedźmina [Aktualizacja]
Iza Łęcka | 02.06.2021, 12:00

CD Projekt RED rozpoczął już pre-produkcję kilku projektów z segmentu AAA i choć aktualnie nie wiemy, nad jakimi tytułami pracują Polacy, jedną z potencjalnych gier może okazać się Thorgal. Takie spekulacje pojawiły się po wizycie Piotra Rosińskiego w firmie odpowiedzialnej za Wiedźmina, jednak studio postanowiło się do nich odnieść. [Aktualizacja]

W Sieci znalazło się zdjęcie prezentujące Piotra Rosińskiego przed siedzibą CD Projektu. Piotr jest synem Grzegorza Rosińskiego, twórcy Thorgala.

Jak wspominaliśmy w tym tygodniu, CD Projekt RED rozpoczął przygotowanie kilku pozycji z segmentu AAA, które znajdują się w pre-produkcji. Czy jedną z nich zostanie adaptacja popularnego komiksu? Deweloperzy mogliby spełnić marzenia wielu fanów klimatycznych historii.

Thorgal jest serią komiksów, która została stworzona przez polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego i belgijskiego scenarzystę Jeana Van Hamme. Debiut historii, która doczekała się już 38 tomów i jest rozszerzana o następne opowieści, można datować na 1977 rok i pojawienie się na łamach belgijskiego czasopisma „Tintin” oraz magazynu komiksowego „Relax”. Pierwszy komiks wydany przez Le Lombard miał premierę w 1980 roku. W Polsce serią zajmuje się Egmont.

Głównym bohaterem serii jest młody mężczyzna o nieznanym pochodzeniu, który został przygarnięty przez wikingów. Po romansie z córką Gandalfa Szalonego, Aaricią, Thorgal zostaje skazany na śmierć, jednak z opresji ratuje go tajemnicza, rudowłosa kobieta, która ma pewne plany względem młodzieńca. Kolejne przygody prowadzą czytelników do następnych zakątków świata, przedstawiając nie tylko wątek konfrontacji z przeszłością Thorgala (w tym także z jego pochodzeniem), ale również szereg intryg, jakie wystawiają na próbę jego lojalność i szczęście rodzinne.

[Aktualizacja#1]

Po szeregu artykułów dotyczących wizyty Piotra Rosińskiego, przedstawiciele CD Projekt RED odnieśli się do sprawy, zaprzeczając doniesieniom:

"Nasze studio odwiedzili organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, z którymi pozostajemy od wielu lat w przyjacielskiej relacji. Piotr Rosiński był jednym z członków goszczonej przez nas grupy. Wizyta była czysto kurtuazyjna i nie była związana z produkcją gier wideo".

Thorgal i CD Projekt RED –  mamy komentarz twórców Wiedźmina [Aktualizacja]

Źródło: https://pl.ign.com/thorgal/40002/news/thorgal-moze-dostac-gre-od-tworcow-wiedzmina

Komentarze (90)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper