Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.05.2021 19:55
Wiedźmin 4
6215V

Wiedźmin 4 już powstaje? CD Projekt RED potwierdza prace nad „nowymi grami AAA”

CD Projekt RED nie rezygnuje z Cyberpunka 2077, ale studio potwierdziło, że pracuje już nad nowymi produkcjami z segmentu AAA. Biorąc pod uwagę wcześniejsze informacje przedstawione przez studio – możemy oczekiwać nadejścia nowego Wiedźmina.

CD Projekt opublikował dzisiaj najnowsze wyniki finansowe i studio potwierdziło chęć wydania trzech gier w 2021 roku. Przed deweloperami jeszcze długa droga opracowywania kolejnych aktualizacji do Cyberpunka 2077 oraz rozbudowy gry, ale możemy to oficjalnie potwierdzić – studio pracuje też nad kolejnymi produkcjami.

Wiadomość dotyczącą planów potwierdzili podczas telekonferencji dla inwestorów oraz analityków Adam Kiciński (prezes) oraz Piotr Nielubowicz (dyrektor finansowy). W 2022 roku CD Projekt RED rozpocznie prace na „pełną skalę” nad nowymi grami AAA, jednak już teraz jedna trzecia firmy pracuje nad „niezapowiedzianymi tytułami”.

Nie możemy aktualnie mówić o pełnej pracy, a jest to pre-produkcja, jednak CD Projekt RED rozwija zupełnie nowe przygody z segmentu AAA – nie będą to mniejsze pozycje pokroju Gwinta lub mobilnego The Witcher: Monster Slayer.

Biorąc pod uwagę ostatnio ujawnione plany związane ze skupieniem się na dwóch IP (Wiedźmin i Cyberpunk) możemy śmiało podejrzewać, że autorzy rozpoczęli już wstępne prace nad projektem z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Nie oznacza to jednak, że możemy liczyć na szybką prezentację... Nie wspominając nawet o premierze.

Źródło: https://twinfinite.net/2021/05/cyberpunk-2077-cd-projekt-unannounced-aaa-games/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED wiedźmin Wiedźmin 4