Iza Łęcka Iza Łęcka 05.06.2021 05:01
Paradise PD Jezus
12530V

Netflix przekroczył granicę? Stworzona została petycja o usunięcie scen z Jezusem w serialu Paradise PD

Już ponad 323 tysiące osób podpisało się pod petycją o usunięcie sceny z Jezusem Chrystusem w serialu „Paradise PD”. Zdaniem inicjatorów – Netflix kolejny raz przekroczył granicę „w swojej „artystycznej wolności słowa”.

„Paradise PD” to serial animowany dla dorosłych, w którym widzowie mają okazję obserwować zdegenerowanych policjantów z małomiasteczkowego posterunku. Bohaterowie doświadczają zaskakujących wydarzeń, które często wzbudzają mieszane emocje i szokują. Dla pewnej grupy widzów treści prezentowane przez twórców mogą być nieodpowiednie – w końcu nie każdy preferuje produkcje utrzymane w podobnym stylu.

Jak się jednak okazuje, w trzecim sezonie serialu znalazła się scena z postacią Jezusa Chrystusa, który został przedstawiony jako zwolennik powszechnego dostępu do broni. W scenie z jego udziałem, po wypowiedzeniu słów „broń czyni świat lepszym” i zejściu z krzyża, Jezus zabija swoich prześladowców, a następnie uczestniczy w akcie seksualnym z dwoma kobietami.

Kontrowersyjne ukazanie postaci skłoniło do stworzenia petycji zatytułowanej „Żądamy, by Netflix wycofał bluźnierczy obraz Jezusa Chrystusa!”, którą podpisało już ponad 323 tysiące osób. W jej treści czytamy:

„Jestem zbulwersowany Państwa decyzją o umieszczeniu na Państwa platformie obrzydliwych i obraźliwych przedstawień Jezusa Chrystusa.

Bluźniercze sceny, których bohaterem jest Jezus w serialu Paradise PD S3: E4 są głęboko lekceważące i stanowią zniewagę dla społeczności ponad 2 miliardów chrześcijan na całym świecie, którzy czczą Jezusa Chrystusa jako Syna Bożego. Obraz Chrystusa jest tak groteskowy, że jest odbierany jako obraźliwy nawet dla osób spoza wspólnoty chrześcijan, którzy zaprzeczają bóstwu Chrystusa, ale czczą go jako ważną postać historyczną. Dotyczy to np. ponad miliarda muzułmanów na całym świecie.

Jestem głęboko rozczarowany waszym rażącym brakiem szacunku dla tak dużej części społeczności światowej, która nie ma wątpliwości, że używacie postaci Jezusa Chrystusa w sposób bluźnierczy, lekceważący i głęboko obraźliwy. Jest jasne, że intencją tej produkcji jest wyłącznie szokowanie i wywołanie skandalu, jednak tym razem przekroczyliście Państwo pewną granicę, a jawne szyderstwo z Jezusa nie ma nawet logicznego związku z fabułą serialu.”

Adresatami petycji są Reed Hastings (założyciel i współwłaściciel Netflixa) oraz Bela Bajaria (wiceprezes ds. globalnej emisji Netflixa). Autorzy mają nadzieję, że Netflix usunie „gorszące sceny z szacunku dla innych i głębokich przekonań religijnych, drogich miliardom ludzi na całym świecie”.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza taka sytuacja, kiedy twórcy kontrowersyjnych animowanych produkcji wzbudzają sprzeciw wśród wyznawców różnych religii. W 2010 roku szerokim echem odbiła się sprawa 200. epizodu serialu „South Park”, w którym niezgodnie z religijnymi zasadami przedstawiono Mahometa. Ukazanie proroka islamu przebranego jako pluszowego misia spotkało się ze sporym sprzeciwem i ostrzeżeniem ze strony islamskich ekstremistów. Stacja Comedy Central zdecydowała się ocenzurować odcinek.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/serial-paradise-pd-netflix-apel-o-usuniecie-scen-z-jezusem

Tagi: netflix Paradise PD petycja