Iza Łęcka Iza Łęcka 01.06.2021 11:07
DOOM Eternal RTX
827V

DOOM Eternal RTX zaprezentowany. Rainbow Six Siege i Red Dead Redemption 2 otrzymają wsparcie DLSS

NVIDIA przedstawiła nie tylko nowe karty graficzne. Tak jak zapowiadano – DOOM Eternal wykorzysta moc najnowszych GPU. Jednocześnie ujawnione zostały kolejne gry czerpiące garściami z technologii DLSS.

Doom Eternal dołączy do grona produkcji, które posiadają aktualizację wykorzystującą moc najnowszych GPU firmy NVIDIA. Patch RTX zostanie wydany jeszcze w czerwcu, pozycja skorzysta również z technologii DLSS, by zaoferować sympatykom dynamicznego strzelania jak najlepsze wrażenia.

NVIDIA pokazała ulepszoną odsłonę gry id Software czerpiącą z mocy dzisiaj zaprezentowanego GPU – DOOM Eternal RTX działa na NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti w rozdzielczości 4K w około 75-110 klatkach na sekundę.  Na materiale dostrzeżemy także usprawnienia i atuty uzyskane dzięki DLSS.

Co więcej, gracze mogą liczyć na wykorzystanie DLSS między innymi w Rainbow Six Siege i Red Dead Redemption 2. Obie pozycje na pewno skorzystają z możliwości technologii, a NVIDIA podkreśla, że tytuły „przyspieszą”.

„Wśród gier zaprezentowanych podczas konferencji prasowej firmy NVIDIA oraz w trakcie samych targów, znalazły się takie tytuły jak The Ascent, DOOM Eternal, DYING: 1983, Icarus, LEGO Builder’s Journey oraz The Persistence, które wykorzystują zarówno ray tracing jak i technikę DLSS. Gry, które przyspieszą dzięki DLSS to między innymi Red Dead Redemption 2 oraz Rainbow Six Siege”.

Już ponad 130 gier i aplikacji wspiera techniki akcelerowane przez karty graficzne NVIDIA RTX, w tym wykorzystujący rdzenie RT ray tracing, NVIDIA Deep Learning Super Sampling (DLSS) oraz bazujące na sztucznej inteligencji funkcje użytkujące rdzenie Tensor. Przedstawiciele amerykańskiego przedsiębiorstwa podkreślają, że produkcji będzie jeszcze więcej.

Źródło: Informacja prasowa: NVIDIA

Tagi: Bethesda Doom Eternal DOOM Eternal RTX id Software