Iza Łęcka Iza Łęcka 01.06.2021 07:00
Horizon Forbidden West podzieliło graczy
17894V

Horizon Forbidden West podzielił graczy. Część fanów narzeka na wygląd Aloy

W zeszłym tygodniu Guerrilla Games zaprezentowało dłuższy gameplay z Horizon Forbidden West, który choć zachwycał lokacjami oraz prezentacją nowych przeciwników, to jednak część graczy pobudził do zaciętej dyskusji. Problemem okazał się wygląd Aloy, która zdaniem niektórych odbiorców "przytyła" i "jest brzydka".

Horizon Forbidden West zostało w końcu zaprezentowane, pobudzając wielu sympatyków IP – pomimo że nadal nie poznaliśmy konkretnej daty premiery. Społeczność PlayStation w wielu przypadkach zwróciła uwagę na efektowną prezentację postapokaliptycznego świata oraz... wygląd głównej bohaterki, który niekoniecznie przypadł odbiorcom do gustu.

Aloy w Horizon Forbidden West zgodnie z opiniami graczy wygląda „grubo”, „męsko” i jest porównywana do Ellie czy Abby z The Last of Us 2, czyli postaci, które codziennie walczyły o przetrwanie i nieważny okazywał się dla nich dopracowany makijaż. W podobnym tonie oceniana jest protagonistka z IP holenderskiego Guerrilla Games, co więcej, niektórzy odbiorcy śmiało uważają, że deweloperzy powinni znacząco popracować nad wyglądem bohaterki.

W Sieci rozpętała się burza i zrodziło się wiele dyskusji. Niektórzy zaczęli bronić „odświeżonego wyglądu” Aloy, tłumacząc pewne zmiany możliwościami nowej platformy (gra jest teraz tworzona od podstaw na PS5), innym oświetleniem, a nawet tym, że pomiędzy akcją pierwszej części produkcji a kontynuacją minęło 6 miesięcy – w tym czasie mogło wiele się wydarzyć. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że kobiece postacie w grach mają przede wszystkim reprezentować różne kobiety, a ich rola nie ogranicza się wyłącznie do prezentacji zgodnie z obecnie przyjętym kanonem.

A Waszym zdaniem – czy nowy wygląd Aloy wymaga zmian?

Źródło: https://gamerant.com/horizon-forbidden-west-aloy-appearance-change-fan-reaction-upset-explained/
https://screenrant.com/horizon-forbidden-west-aloy-appearance-change-divided-fans/

Tagi: Guerrilla Games Horizon Forbidden West Sony Interactive Entertainment