Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.05.2021 14:30
Assetto Corsa
537V

Assetto Corsa 2 powstaje, ale na premierę zaczekamy kilka lat. Teraz twórcy zapewnią mobilne wydanie

Kunos Simulazioni nie rezygnuje z marki Assetto Corsa. Studio oficjalnie pracuje nad kontynuacją, ale nie możemy liczyć na szybką premierę. Na dobry początek zespół zapewni mobilną wersję, jednak na temat dużej odsłony wspomniał już wydawca.

Assetto Corsa trafiło na rynek w 2016 roku, a w międzyczasie deweloperzy zaoferowali Assetto Corsa Competizione. Teraz jednak nadchodzi czas na pełnoprawną kontynuację symulatora wyścigów od Kunos Simulazioni – Digital Bros (spółka-marka 505 Games, wydawcy wyścigów) przedstawił raport finansowy, w którym pojawiły się bardzo ciekawe szczegóły.

Dwie wspomniane produkcje osiągnęły łączną sprzedaż na poziomie 12 mln egzemplarzy, co pozwoliło osiągnąć 66 mln euro przychodu. Jest to dobry wynik biorąc pod uwagę, że IP wykreowane przez Kunos Simulazioni to nadal bardzo młoda marka, która choć ma już oddanych fanów, to jednak w tym wypadku nadal nie możemy mówić o potencjale na poziomie Gran Turismo czy Forzy Motorsport.

Digital Bros potwierdziło również, że Assetto Corsa 2 znajduje się w fazie rozwoju, ale premiera planowana jest na 2024 rok. Deweloperzy mają jeszcze 3 lata na rozbudowanie i dopracowanie wyścigów, które zapewne przyjadą już wyłącznie na PlayStation 5, Xboksy Series X|S i PC.

Gracze mogą jednak szykować się na mobilną wersję Assetto Corsa – tytuł zostanie wydany latem, ale przynajmniej aktualnie nie potwierdzono szczegółów debiutu. Na konkrety musimy wciąż zaczekać.

Assetto Corsa wyniki serii

Źródło: https://gamingbolt.com/assetto-corsa-2-planned-for-2024

Tagi: 505 Games Assetto Corsa Assetto Corsa Competizione Kunos Simulazioni