Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.05.2021 10:56
Resident Evil Village
864V

Resident Evil Village zalicza bardzo mocny start. Gra idzie na rekord

Capcom potwierdził najnowsze wyniki sprzedaży Resident Evil Village i produkcja sprzedaję się lepiej od trzech poprzednich odsłon serii. Jeśli zainteresowanie grą utrzyma się na tak wysokim poziomie, to Japończycy będą mogli mówić o kolejnych rekordach.

Pochwały od mediów z całego świata, mądrze przeprowadzona kampania marketingowa oraz ciekawe modyfikacje sprawiają, że Resident Evil Village cieszy się bardzo wysoką sprzedażą i produkcja może zdobyć rekordowy wynik.

Capcom potwierdził, że Resident Evil Village osiągnął już ponad 4 mln egzemplarzy na całym świecie – firma nie mówi dokładnie o sprzedaży, ale podkreśla, że w rezultacie pojawiają się dane z cyfrowej oraz fizycznej dystrybucji.

Najnowsza część notuje tym samym lepsze wyniki od trzech poprzednich odsłon głównej serii – Resident Evil 7 uzyskał 3,5 mln egzemplarzy w 9 tygodni od premiery, a Resident Evil 2 i Resident Evil 3 zdobyły kolejno 4 mln i 2,7 mln w trzy miesiące od debiutu. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że Resident Evil Village trafiło na rynek 7 maja.

Rekord Resident Evil 6 jest wciąż niezagrożony, ponieważ tytuł z 2012 roku potrzebował zaledwie jednego dnia, by osiągnąć 4,5 mln sztuk. Jednak Resident Evil Village może zawalczyć z najlepszymi odsłonami z uniwersum w długoterminowym biegu i zgarnąć lepsze rezultaty na przestrzeni kilku następnych miesięcy.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/resident-evil-village-has-shipped-4-million-copies-faster-than-the-previous-3-games/

Tagi: Capcom resident evil Resident Evil Village wyniki