Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.05.2021 14:54
FIFA Ultimate Team
594V

FIFA Ultimate Team generuje coraz więcej. EA potwierdza rekordowe przychody

Gracze narzekają na kolejne mikrotransakcje w grach, ale coraz chętnie wydają gigantyczne kwoty na najróżniejsze zawartości oferowane przez deweloperów i wydawców. FIFA Ultimate Team jest tego najlepszym przykładem – tryb systematycznie generuje coraz to większe przychody.

Od czasu do czasu pojawiają się kolejne wiadomości od następnych polityków, którzy chcą zakazać między innymi trybu Ultimate Team z kolejnych odsłon serii FIFA, ale EA wciąż przekonuje, że paczki nie są związane z hazardem oraz nie uzależniają.

Wydawca walczy o swoje, ponieważ tryby w takich produkcjach jak FIFA, Madden i NHL generują coraz większe liczby – w poprzednim roku finansowym (do 31 marca 2021 roku) korporacja wygenerowała 1,62 mld dolarów przez paczki.

Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że „znacząca część” z tej kwoty pochodzi z FIFA Ultimate Team, ale co warte dostrzeżenia – przychody netto z Ultimate Team stanowiły już 29% całkowitych wyników EA w roku fiskalnym 2021 (5,6 mld dolarów).

Jak dobrze pokazał Daniel Ahmad – Ultimate Team zarabia coraz więcej i EA od 2015 roku może mówić systematycznie o coraz to lepszych wynikach. Na przestrzeni sześciu lat wynik wzrósł z „zaledwie” 587 mln do wspomnianego 1,62 mld.

Warto przypomnieć, że w ostatnich tygodniach EA mierzyło się z wyciekiem dokumentów, według których wydawca naciska, by gracze grali w FUT-a. Natomiast zdobycie idealnego składu w FIFA 21 ma kosztować ponad 400 tysięcy zł.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-05-27-ea-made-usd1-62bn-from-ultimate-team-in-its-last-financial-year

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 21 fifa ultimate team Ultimate Team