Metro Exodus to pierwsza gra na PC wykorzystująca pełne możliwości DualSense. Zobaczcie efekt

Gry
3846V
Metro Exodus to pierwsza gra na PC wykorzystująca pełne możliwości DualSense. Zobaczcie efekt
Iza Łęcka | 24.05.2021, 07:34

Najnowsza aktualizacja Metro Exodus: Enhanced Edition wzbudziła spore zainteresowanie wśród wielu graczy. Deweloperzy z 4A Games nie tylko zapewnili znacząco lepszą oprawę, ale podkręcili wrażenia płynące z rozgrywki, zapewniając pełną funkcjonalność kontrolera DualSense do PS5.

Metro Exodus: Enhanced Edition zadebiutowało już na PC, natomiast w połowie miesiąca Maciej przedstawił swoje wrażenia z ulepszonej wersji gry. Twórcy jednak wciąż ulepszają pozycję, o czym przekonało się wielu graczy w zeszłym tygodniu – w piątek zadebiutowała aktualizacja wykorzystująca możliwości kontrolera DualSense.

Użytkownicy mogli już wcześniej ogrywać Metro Exodus na PC, wykorzystując pada do PS5, jednak dopiero teraz urządzenie reaguje w oczekiwany sposób – działają haptyczne wibracje oraz adaptacyjne triggery. Jest to pierwsza duża produkcja, która na komputerach osobistych oferuje pełne wsparcie DualSense.

Opcje obecnie działają wyłącznie po podłączeniu kontrolera do PC za pomocą kabla, jednak nie powinno to stanowić sporego problemu dla graczy, którzy chcą doświadczyć możliwości sprzętu.

4A Games przygotowuje się do wydania Metro Exodus: Enhanced Edition na konsole. Od premiery wersja na PlayStation 5 otrzyma pełną funkcjonalność DualSense – możemy oczekiwać, że autorzy są gotowi, by zaoferować odpowiednie wrażenia w postapokaliptycznej rzeczywistości opanowanej przez mutanty.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Metro Exodus.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/metro-exodus-enhanced-edition-gets-full-dualsense-support-on-pc.429653/ https://www.videogameschronicle.com/news/metro-exodus-is-the-first-pc-game-to-utilise-ps5s-dualsense-features/

Komentarze (102)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper