Iza Łęcka Iza Łęcka 14.05.2021 07:00
Returnal a poziom trudności
2341V

Returnal może nie otrzymać oczekiwanej przez część graczy funkcji. Twórcy zachęcają: „cieszcie się wyzwaniami”

Housemarque nie podjęło ostatecznej decyzji dotyczącej ułatwienia Returnal. Pomimo oczekiwań znaczącej grupy graczy, pozycja może nie doczekać się dodania funkcji zapisów. Deweloperzy mają bowiem świadomość, że posiadają dużą społeczność z różnymi oczekiwaniami.

Returnal to najnowsza produkcja Sony dostępna wyłącznie na PlayStation 5, która od premiery wzbudza sporo kontrowersji. Twórcy nie zdecydowali się na klasyczny zapis (ten pojawia się dopiero po pewnych fragmentach, ale i tak użytkownik rozpoczyna podróż od tej samej lokacji), przez co część odbiorców domaga się istotnych zmian w grze.

Housemarque potwierdziło, że słyszy opinie graczy, sugerując nadejście oczekiwanych save'ów, jednak zespół jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji, jak wspomniana "niedogodność" zostanie rozwiązana. W trakcie rozmowy z redakcją Axios Gaming dyrektor marketingu Mikael Havari wspomniał, że studio wciąż zastanawia się nad rozstrzygnięciem problemu, bowiem dostrzega sygnały zwrotne, jednak żadne konkretne działania nie zostały jeszcze zaplanowane:

„Obecnie nie wiemy dokładnie, co to będzie. Bardzo trudno jest więc cokolwiek ogłosić, ponieważ myślę, że jest wiele różnych osób, które oczekują różnych rozwiązań”.

Twórcy zdają sobie sprawę, że pomimo krytycznych zdań i oczekiwań dotyczących bardziej przystępnej rozgrywki, w Sieci nie brakuje również pozytywnych opinii dotyczących poziomu wyzwań w Returnal. Pracownik Housemarque ponownie wspomniał, że studio słyszy opinie i zachęcił do dalszej rozgrywki:

„Słyszymy społeczność i kochamy was wszystkich. [Nie mamy - przyp. red.] Nic do ogłoszenia teraz, ale grajcie dalej i cieszcie się wyzwaniem, jak tylko możecie!”

Zachęcamy do tekstu Krzyśka, który odniósł się do tematu trudniejszych produkcji – jego zdaniem trzeba je zostawić w spokoju.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/housemarque-says-it-hasnt-decided-how-it-will-solve-returnals-lack-of-saves/

Tagi: Housemarque Returnal Sony Interactive Entertainment