Twitch demonetyzuje kanał „hot tub” bez ostrzeżenia. Streamerka skarży się na działania platformy

Gry
8069V
Twitch demonetyzuje kanał „hot tub” bez ostrzeżenia. Streamerka skarży się na działania platformy
Iza Łęcka | 21.05.2021, 05:05

Twitch reaguje na doniesienia społeczności, która była zaskoczona nowym zjawiskiem na platformie. Streamowanie w strojach kąpielowych w basenie wydaje się być zgodne z regulaminem, jednak wiele wskazuje na to, że twórcy decydujący się na taki ruch nie mogą liczyć na wpływy z reklam.

Od pewnego czasu na Twitchu zagościło nowe zjawisko nazwane „hot tub” – streamerki prowadziły transmisje, siedząc w strojach kąpielowych czy innych kusych częściach garderoby w basenie lub podczas gorącej kąpieli. Kobiety często korzystały również z dodatkowych gadżetów do kąpieli.

Opisane transmisje spotykały się z niezwykle zróżnicowanymi opiniami – wielu innych twórców zgłaszało swój sprzeciw, twierdząc, że Twitch często blokuje kanał za powiedzenie jednego kontrowersyjnego słowa, tymczasem seksualizacja platformy jest traktowana z pobłażliwością.

Kaitlyn „Amouranth” Siragusa jest zdecydowanie jedną z najchętniej oglądanych streamerek (2,8 mln followersów, ponad 19 tysięcy subskrybentów), której praktyki były poddane ostrej krytyce. Obecnie Twitch zareagował – jej kanał bez ostrzeżenia utracił możliwość zarabiania na reklamach.

Streamerka narzeka na działania platformy, która nie wystosowała wobec niej żadnej wcześniejszej wiadomości:

„Wczoraj zostałam poinformowana, że Twitch bezterminowo zawiesił reklamy na moim kanale. Twitch nie wyciągnął ręki w żaden sposób. Musiałam zainicjować kontakt po tym, jak zauważyłam, bez żadnego wcześniejszego ostrzeżenia, że wszystkie przychody z reklam zniknęły z analityka mojego kanału”.

Amouranth zaznacza, że jej sytuacja jest ostrzeżeniem dla twórców, których treści mogą pozornie nie łamać „ wytycznych społeczności lub warunków świadczenia usług”, jednak Twitch może bez ostrzeżenia usunąć reklamy z kanału. Streamerka uważa, że pozostawia to otwarte pytanie o wyznaczenie odpowiedniej granicy regulaminu.

Według danych udostępnionych przez Amouranth, jej miesięczne przychody z reklam wynosiły 40 000 dolarów – więcej niż może zarobić dzięki darowiznom.

Źródło: https://www.pcgamer.com/twitch-demonetizes-top-hot-tub-streamers-ads-without-notice

Komentarze (174)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper