Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.05.2021 14:59
PS5 otrzyma jeszcze jedną część Final Fantasy
1093V

PS5 otrzyma jeszcze jedną część Final Fantasy? Sony miało zadbać o kolejną ekskluzywność

Fani serii Final Fantasy powinni wyczekiwać na tegoroczne E3 z powodu zapowiedzi Square Enix. Japończycy mogą podczas cyfrowych targów zaprezentować kolejną część serii Final Fantasy, która zmierza wyłącznie na PlayStation 5.

Square Enix zasugerowało ostatnio, że Final Fantasy XVI nie zadebiutuje w najbliższym czasie i firma chce się w następnych tygodniach skupić na nadciągającym Final Fantasy VII Remake Intergrade. Jak się jednak okazuje – na E3 możemy być świadkami przynajmniej jednej niespodzianki ze strony tego producenta i wydawcy.

Navtra, informator zaznajomiony z planami Square Enix, podzielił się ciekawostką – jego zdaniem w przyszłym miesiącu możemy być świadkami dużej zapowiedzi związanej z marką Final Fantasy:

„Sądzę, że można się spodziewać jeszcze co najmniej jednej większej zapowiedzi FF, oprócz aktualizacji obecnie zapowiedzianych tytułów (XVI/Endwalker/VIIR). Nie znam ich dokładnego harmonogramu na E3, ale przypuszczam na podstawie wiedzy o tym, jakie gry są w przygotowaniu, jak daleko są w realizacji i jakie są ich docelowe daty wydania. Więc weź to z przymrużeniem oka. Wierzę, że w czerwcu SE ujawni dwa główne tytuły: Ekskluzywny tytuł FF na PS5 i cross-genowy tytuł Eidos”.

Czy Square Enix może jednocześnie opracowywać aż cztery gry z tak wielkiej serii? Twórcy już teraz oficjalnie pracują nad Final Fantasy XVI, Final Fantasy XIV: Endwalker, Final Fantasy VII Remake 2, więc dorzucenie jeszcze jednej produkcji byłoby na pewno interesujące.

Insider wspomniał, że pozycja ma być dostępna ekskluzywnie na PlayStation 5, a dodatkowo Square Enix chce pokazać nową pozycję Eidos Montreal. Kanadyjskie studio wcześniej zajmowało się seriami Deus Ex oraz Tomb Raider.

Źródło: https://wccftech.com/ps5-exclusive-final-fantasy/

Tagi: final fantasy playstation 5 PS5 Sony