Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.05.2021 20:24
God of War: Ragnarok
2713V

God of War: Ragnarok niczym The Last of Us 2? Twórcy mogą mocno inspirować się przygodą Ellie

God of War: Ragnarok zostało zapowiedziane w zeszłym roku, ale tak naprawdę nie znamy żadnych szczegółów dotyczących gry. W temacie produkcji wypowiedział się Samuel Matthews, który potwierdził, że deweloperzy podczas projektowania gry inspirowali się ostatnią przygodą Ellie.

W zeszłym roku Sony zaskoczyło prezentując teaser God of War: Ragnarok, ale od tego czasu nie otrzymaliśmy jakichkolwiek informacji o grze. Premiera tytułu miała zostać nawet przełożona kilka miesięcy temu, ale wciąż pozostaje nam czekać na oficjalne ruchy Sony.

Twórcy dotychczas niezbyt chętnie wypowiadali się na temat projektu, ale Samuel Matthews był gościem God of War Podcast i wspomniał o ciekawej sytuacji. Grafik koncepcyjny współpracujący z Santa Monica Studio potwierdził, że deweloperzy odpowiedzialni za uniwersum podczas kreowania God of War (2018) bardzo mocno inspirowali się The Last of Us, a przy najnowszej przygodzie Kratosa autorzy czerpią garściami z The Last of Us 2.

Samuel Matthews zasugerował nawet, że w nowej opowieści może pojawić się opcja pokierowania Atreusem, co byłoby na pewno ciekawym odwołaniem do tytułu Naughty Dog.

Nie możemy raczej oczekiwać, że zespół odpowiedzialny za serię God of War nagle zdecyduje się na ruch, który widzieliśmy na początku The Last of Us 2, ale nawet małe fragmenty przygody jako nowy bohater mogą być ciekawym doświadczeniem.

Co powiedzielibyście na takie rozwiązanie?

Źródło: https://www.dualshockers.com/god-of-war-ragnarok-could-be-like-the-last-of-us-2-by-allowing-you-to-play-as-atreus

Tagi: God of War: Ragnarok (tytuł roboczy) Santa Monica Studio Sony Interactive Entertainment