PS5 sprzedaje się lepiej od Xboksów Series X|S, ale to Nintendo Switch miażdży konkurencję od początku roku

Gry
1913V
PS5 sprzedaje się lepiej od Xboksów Series X|S, ale to Nintendo Switch miażdży konkurencję od początku roku
Iza Łęcka | 20.05.2021, 11:26

Piers Harding-Rolls przedstawił konkretne dane dotyczące sprzedaży PlayStation 5, Xboksów Series X|S i Nintendo Switcha w pierwszych miesiącach 2021 roku. Według specjalisty Ampere Analysis największą popularnością cieszy się konsola Nintendo.

Ampere Analysis zebrało i opublikowało informacje dotyczące sprzedaży konsol w pierwszym kwartale 2021 roku. Zgodnie z danymi uzyskanymi przez firmę badawczą zajmującą się analizami rynku i konsultingiem, obecnie najlepsze rezultaty generuje Nintendo Switch, który osiągnął w pierwszych miesiącach bieżącego roku lepszą sprzedaż w porównaniu z analogicznym okresem 2020 roku (5,86 mln, +12%).

Dalsza część tekstu pod wideo

Harding-Rolls podkreśla, że w zeszłym roku niebagatelny wpływ na zainteresowanie hybrydowym sprzętem Big N miała premiera Animal Crossing: New Horizons. Obecnie, pomimo nieco gorszych prognoz, popularność urządzenia utrzyma się, dzięki czemu Nintendo Switch w następnym kwartale będzie notować lepsze wyniki od konkurencji. Zdaniem specjalisty „platforma jest w szczytowym momencie swojego cyklu sprzedaży i osiąga bardzo dobre wyniki”.

W analizie podkreślono, że Sony i Microsoft cierpią z powodu ograniczeń w dostawach sprzętu, które mogą trwać nawet do końca 2021 roku. Na początku roku PlayStation 5 osiągnęło znacznie lepszą sprzedaż od Xboksów Series X|S (stosunek ponad 2 do 1), jednak aktualnie „bardzo trudno jest ocenić rzeczywisty popyt”, bowiem producenci próbują dostarczyć na rynek oczekiwaną liczbę egzemplarzy sprzętów.

Na obecnej generacji będziemy świadkami niezwykle intrygującej rywalizacji, którą ograniczają problemy z dostępnością oraz zmagania o komponenty. Warto jednak zwrócić uwagę, że w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy na rynku będą powoli debiutować produkcje dedykowane wyłącznie PlayStation 5 lub Xboksom Series X|S, co również wpłynie na popularność konsol.

Źródło: https://www.ampereanalysis.com/insight/console-sales-q1-2021-switch-sell-through-increases-year-on-year-ps5-outsells-xbox-serie

Komentarze (180)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper