Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.05.2021 14:37
Cyberpunk 2077 kobieta V
1660V

Cyberpunk 2077 i problematyczna premiera. CD Projekt zmierzy się z połączonym pozwem

W ostatnich miesiącach pojawiły się informacje dotyczące pozwów zbiorowych ze Stanów Zjednoczonych, z którymi ma zmierzyć się CD Projekt z powodu problematycznej premiery Cyberpunka 2077. Studio potwierdziło, że sąd wyznaczył głównego powoda.

W grudniu pojawił się pierwszy pozew zbiorowy przeciwko działaniom CD Projektu – kancelaria ze Stanów Zjednoczonych zebrała akcjonariuszy, którzy nie mogli pogodzić się z problematyczną premierą. Według pozwu: studio miało złożyć fałszywe lub wprowadzające w błąd oświadczenie, a nawet mogło zataić fatalne działanie Cyberpunka 2077 na konsolach poprzedniej generacji.

Następnie w amerykańskich sądach pojawiły się trzy zbliżone zażalenia, więc sąd postanowił połączyć pozwy i wyznaczył jednego głównego powoda:

„W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 68/2020 z dnia 25 grudnia 2020 roku oraz nr 4/2021 z dnia 15 stycznia 2021 roku, aktualizując informację o wniesionych pozwach zbiorowych przez kancelarie działające w imieniu grupy posiadaczy amerykańskich papierów wartościowych notowanych pod symbolami “OTGLY” oraz “OTGLF” i opartych na akcjach CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”), Zarząd Spółki informuje iż, zgodnie z zawiadomieniem otrzymanym od współpracującej ze Spółką kancelarii prawnej, sąd dokonał konsolidacji złożonych pozwów i dokonał wyboru wiodącego powoda. Po konsolidacji, wszystkie cztery złożone pozwy rozpatrywane będą w ramach jednego ewentualnego postępowania sądowego”.

Sprawy nabierają rozpędu i w następnych miesiącach kancelaria współpracująca z CD Projektem będzie musiała bronić studia i wytłumaczyć sytuację przed amerykańskim sądem. Nie będzie to łatwe zadanie biorąc pod uwagę sytuację z pozycją oraz kilka wypowiedzi przedstawicieli studia, ale powinniśmy w przyszłości otrzymać szczegółowe informacje.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/four-class-action-lawsuits-over-cyberpunks-troubled-launch-are-combining/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077