The Outer Worlds 2 już w rękach Microsoftu. Take-Two potwierdza rozwój serii

Gry
1417V
The Outer Worlds 2 już w rękach Microsoftu. Take-Two potwierdza rozwój serii
Iza Łęcka | 19.05.2021, 13:39

Take-Two i Private Division nie będą zaangażowani w dalszy rozwój serii The Outer Worlds, ale na kontynuację „odpowiedzi Obsidian na Fallouta” możemy zaczekać nawet kilka lat. Poprzedni wydawca jest bardzo zadowolony z wyników IP.

The Outer Worlds zostało ciepło przyjęte na rynku, a twórcy z niesłabnącym entuzjazmem rozwinęli historię poprzez fabularne dodatki – w marcu poznaliśmy oceny ostatniego rozszerzenia zatytułowanego Morderstwo na Erydanie. Na promocji gry skupiało się Private Division, czyli specjalny zespół Take-Two odpowiedzialny za rozwój produkcji zewnętrznych deweloperów.

Private Division potwierdziło jednak, że obecnie Microsoft odpowiada za markę i zadba o nowe gry. Komunikat studia sugeruje, że niezapowiedziana kontynuacja rzeczywiście może być rozwijana:

„Private Division nadal wspiera i zajmuje się marketingiem The Outer Worlds, w tym nadchodzącą premierą DLC Morderstwo na Erydanie na Nintendo Switch. Idąc dalej, Obsidian i Microsoft będą wydawać kolejne odsłony tej serii, a my jesteśmy absolutnie podekscytowani, że zobaczymy, dokąd ją zaprowadzą...(...)”

Karl Slatoff z Take-Two ogłosił również, że korporacja jest „niesamowicie zadowolona” z rezultatów pozycji oraz DLC, które zostały dobrze przyjęte przez graczy. Jak określił prezes Take-Two Interactive, „marka jest w doskonałej formie”.

The Outer Worlds sprzedało się do tej pory w ponad 3 milionach egzemplarzy, jednakże przedstawiciel giganta branży zasugerował, że nie powinniśmy oczekiwać szybkiego debiutu kontynuacji. Wiadomość jest sporym zaskoczeniem, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę doniesienia dotyczące rozpoczęcia pre-produkcji już pod koniec zeszłego roku.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/79438/outer-worlds-2-may-be-published-by-private-division-not-microsoft/index.html

Komentarze (39)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper