Iza Łęcka Iza Łęcka 23.03.2021 10:32
Cyberpunk 2077 Andrzej Zawadzki
2939V

Cyberpunk 2077 stracił Lead Gameplay Designera. Deweloper odszedł ze studia po prawie 8 latach

CD Projekt RED finalizuje drugą aktualizację do Cyberpunka 2077, jednak w prace nie jest już zaangażowany Andrzej Zawadzki. Deweloper odszedł ze studia po blisko 8-letnim pełnieniu obowiązków w zespole twórców growych przygód Wiedźmina.

Wczoraj CD Projekt RED potwierdził rozpoczęcie testów drugiej aktualizacji do Cyberpunka 2077. Patch zaoferuje wiele poprawek, które nie zostały jeszcze przedstawione – pełne zestawienie wprowadzonych zmian zostanie ujawnione wkrótce.

Twórcy Cyberpunka 2077 muszą jednak szukać wzmocnień. Andrzej Zawadzki potwierdził, że odszedł ze studia – deweloper był jednym z Lead Gameplay Designerów. Początkowo twórca dołączył do ekipy jako tester i miał okazję współtworzyć Wiedźmina 3: Dziki Gon oraz dwa dodatki do przygody Geralta.

W 2016 roku Zawadzki został młodszym designerem rozgrywki w Cyberpunk 2077, natomiast w marcu 2020 roku otrzymał stanowisko starszego projektanta. Od dwóch lat deweloper był jednym z głównych projektantów gameplayu i dowodził trzema zespołami, które zajmowały się między innymi łączeniem oraz wprowadzeniem mechanik oraz elementów RPG do różnorodnych funkcji Cyberpunka 2077. Do jego obowiązków należało także projektowanie i wdrażanie systemu craftingu w oparciu o wizję reżysera rozgrywki, a także usprawnianie przepływu informacji pomiędzy zespołami projektantów oraz innymi twórcami (odpowiedzialnymi za treść i design).

Aktualnie Andrzej Zawadzki nie potwierdził, jakie są jego dalsze zawodowe plany, jednakże w krótkiej wiadomości stwierdził, że „nadszedł czas na nową przygodę”.

Źródło: https://gamingbolt.com/cyberpunk-2077-lead-gameplay-designer-leaves-after-nearly-8-years

Tagi: Andrzej Zawadzki CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077