Alan Wake 2 wkrótce wejdzie do „pełnej produkcji”? Remedy wspomina o planach

Gry (plotka)
994V
Alan Wake 2 wkrótce wejdzie do „pełnej produkcji”? Remedy wspomina o planach
Wojciech Gruszczyk | 12.05.2021, 17:52

Remedy Entertainment zakończyło przygotowanie Control i deweloperzy mogą rozpocząć pełną produkcję kolejnej gry. Jeśli wierzyć ostatnim przeciekom – studio może już wkrótce zająć się stworzeniem Alan Wake 2.

Twórcy Control oraz Alana Wake'a zaktualizowali swoje plany na kolejne miesiące i deweloperzy potwierdzili, że już wkrótce zamierzają skupić się na produkcji rozwijanej we współpracy z Epic Games – w marcu 2020 roku studio podpisało umowę z firmą na stworzenie dwóch tytułów.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Projekt gry AAA Remedy stworzony we współpracy z Epic Games wkrótce przechodzi do pełnej produkcji, a druga, mniejsza gra nadal znajduje się w pełnej produkcji”.

Jeśli wierzyć ostatnim przeciekom, Remedy otrzymało wsparcie, by przygotować Alan Wake 2 i to właśnie ta pozycja ma trafić do pełnej produkcji. Remedy potwierdziło, że Epic Games pokryje 100% kosztów stworzenia pozycji, a po odzyskaniu nakładów – firmy podzielą się zyskami (50/50).

Remedy zapowiedziało również, że zespół odpowiedzialny za fabularną kampanię CrossfireX finalizuje projekt (zobaczcie trailer) i tytuł zadebiutuje w 2021 roku – wraz z Crossfire HD od Smilegate. Deweloperzy opracowują także Vanguard (kooperacyjna pozycja free-2-play) i w tym wypadku rozwój postępuje w dobrym tempie i firma rozpoczyna „kolejną fazę zamkniętych, wewnętrznych testów”.

Wiele na to wskazuje, że przynajmniej aktualnie nie możemy liczyć na kontynuację Control, ale deweloperzy skupią się na oczekiwanym od dawna Alan Wake 2. Trudno jednak powiedzieć, kiedy możemy liczyć na potwierdzenie projektu.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/remedys-aaa-game-with-epic-which-may-be-alan-wake-2-is-soon-entering-full-production/

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper