Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.05.2021 04:01
GTA 5 - Enhancing Photorealism Enhancement
8318V

GTA 5 zachwyca realizmem. SI wznosi grę Rockstar na zupełnie nowy poziom

GTA 5 nieustannie cieszy się wielką popularnością wśród graczy, ale także twórcy chętnie sprawdzają swoje technologie w wielkim tytule Rockstar. Intel ISL postanowiło wykorzystać Grand Theft Auto 5, by upiększyć grę zwiększając jej poziom realizmu.

Jeszcze w 2021 roku zobaczymy, jak wygląda GTA 5 na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S, ale według ostatnich informacji – nie będzie to zwykłe podbicie rozdzielczości. Twórcy chcą ponownie zachwycić społeczność Grand Theft Auto i zapewnić zainteresowanym nowe wrażenia.

Twórcy mogliby zebrać sporo pochwał, gdyby zdecydowali się na projekt, który przedstawiło Intel ISL – grupa badaczy za pomocą sztucznej inteligencji postanowiła „zwiększyć realizm” w GTA 5. Ich technologia działa w czasie rzeczywistym, by stale ulepszać kolejne sceny i oferować graczom nowe spojrzenie na hit Rockstar.

Jak podkreślają sami twórcy – nie jest to zwykły filtr, a za pomocą Enhancing Photorealism Enhancement zespół analizuje układ poszczególnej sceny i ulepsza produkcję dbając o podwyższenie realizmu. Firma oczywiście korzysta ze znanego schematu i wykorzystuje bazę danych zdjęć referencyjnych, by zbliżyć produkcję Rockstar do oczekiwanego poziomu.

Wygląda to świetnie, ponieważ GTA 5 w „nowych barwach” nie jest tak kolorowe i nadaje pozycji nowego blasku. Trudno powiedzieć, jakie plany dotyczące pozycji ma Rockstar, ale ja chętnie zapoznałbym się z takim Grand Theft Auto.

Źródło: https://www.reddit.com/r/singularity/comments/nakx5c/enhancing_photorealism_enhancement/

Tagi: Grand Theft Auto Grand Theft Auto 5 GTA GTA 5 Rockstar