Resident Evil Village zalicza kapitalny start. Capcom potwierdza wynik produkcji

Gry
1602V
Resident Evil Village zalicza kapitalny start. Capcom potwierdza wynik produkcji
Iza Łęcka | 11.05.2021, 08:16

Resident Evil Village zadebiutował w zeszłym tygodniu, tymczasem po pierwszym weekendzie na rynku Capcom przedstawił oficjalny wynik produkcji. Tytuł cieszy się sporym zainteresowaniem, więc nie bez powodu zdecydowano się wydać komunikat i przekazać pozytywne wiadomości.

Premiera Resident Evil Village miała miejsce w piątek, jednakże możemy oczekiwać, że będzie to kolejny sukces japońskiego producenta i wydawcy. W ostatnich dniach informowaliśmy o ogromnej popularności na Steam oraz w Wielkiej Brytanii, natomiast Capcom obecnie pochwalił się oficjalnym rezultatem nowej odsłony.

Dalsza część tekstu pod wideo

Survival horror w zaledwie kilka dni osiągnął wynik na poziomie ponad 3 mln egzemplarzy na całym świecie. Przedsiębiorstwo mówi o „dostarczeniu”, ale liczba robi naprawdę dobre wrażenie i potwierdza zainteresowanie pozycją – dla porównania Resident Evil 7 do 31 grudnia 2020 roku sprzedał się w 8,5 mln sztuk. Capcom potwierdził również, że cała seria przekroczyła już 100 mln egzemplarzy.

"Oszałamiająca oprawa wizualna i przerażająca rozgrywka łączą się ze sobą, tworząc głęboko wciągające doświadczenie, porywając fanów na całym świecie i zapewniając mocny początek sprzedaży".

Capcom może cieszyć się niemałym sukcesem płynącym ze znakomitej produkcji oraz bardzo przemyślanej kampanii promocyjnej, podczas której w zasadzie każdy chętny gracz mógł sprawdzić wycinek nowej przygody Ethana Wintersa i przekonać się, czy warto nabyć opowieść już na premierę.

Gracie już w Resident Evil Village? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem, gdzie możecie znaleźć dodatkowe ciekawostki dotyczące produkcji.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Resident Evil Village.

Źródło: https://www.capcom.co.jp/ir/english/news/html/e210511a.html

Komentarze (58)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper