Resident Evil Village trzecią największą premierą na PS5 w UK. Returnal zalicza duży spadek zainteresowania

Gry
1592V
Resident Evil Village trzecią największą premierą na PS5 w UK. Returnal zalicza duży spadek zainteresowania
Wojciech Gruszczyk | 10.05.2021, 16:27

Najnowsza produkcja Capcomu podbiła ranking sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Resident Evil Village cieszyło się wielką popularnością i produkcja to trzecia najchętniej kupowana gra w historii PlayStation 5.

Już w weekend informowaliśmy o bardzo dobrym wyniku Resident Evil Village na Steam, a teraz możemy potwierdzić kolejny sukces japońskiego horroru. Tytuł podbił ranking sprzedaży z Wielkiej Brytanii i oficjalnie tylko Spider-Man: Miles Morales i Assassin's Creed Valhalla zanotowały lepszy start na PlayStation 5.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pozycja Capcomu to jednocześnie siódma najchętniej kupowana gra na PS5 – za Spider-Man: Miles Morales, Assassin's Creed Valhalla, Call of Duty: Black Ops Cold War, Demon's Souls, Watch Dogs Legion i Sackboy: A Big Adventure. Trzeba jednak pamiętać, że każda z tych pozycji debiutowała w zeszłym roku i miała znacznie więcej czasu na osiągnięcie tego wyniku.

Resident Evil Village to również druga największa premiera w 2021 roku (fizyczna sprzedaż) w Wielkiej Brytanii – gracze najchętniej sięgnęli po wydania na PlayStation 5 (49%), następnie PS4 (31%) i Xboksy (20%).

Resident Evil Village nie podbił jednak wyników serii – gra zanotowała ponad 25% gorszy rezultat od Resident Evil 2 Remake (2019) i cieszyła się blisko 40% gorszym zainteresowaniem od Resident Evil 7 (2017). Najnowszy horror został jednak cieplej przyjęty na rynku od Resident Evil 3 Remake. Musimy jednak pamiętać, że dane z Wielkiej Brytanii obejmują wyłącznie dystrybucję fizyczną – bez cyfrowej sprzedaży, a na przestrzeni ostatnich lat gracze coraz chętniej sięgają po pozycje ze sklepów Sony, Microsoftu czy też Valve.

Duży spadek zainteresowania zaliczył Returnal, który w zeszłym tygodniu wdrapał się na drugie miejsce w zestawieniu, a teraz pozycja spadła na 15. lokatę (-84% gorszy wynik tydzień do tygodnia).

Na liście w Wielkiej Brytanii wciąż królują gry na Nintendo Switcha oraz FIFA 21 – w zeszłym tygodniu EA zorganizowało kilka promocji, dzięki którym piłka ponownie zanotowała dobry wynik.

Ranking sprzedaży w UK:

  1. Resident Evil: Village (nowość)
  2. New Pokémon Snap (1 - miejsce w poprzednim tygodniu)
  3. FIFA 21 (6) 
  4. Mario Kart 8: Deluxe (4) 
  5. Animal Crossing: New Horizons (5) 
  6. Minecraft (Switch) (7) 
  7. Super Mario 3D World + Bowser's Fury (3)
  8. Grand Theft Auto (8)
  9. Ring Fit Adventure (9)
  10. Call of Duty: Black Ops Cold War (10)

Przeczytajcie naszą recenzję Resident Evil Village oraz sprawdźcie poradnik do gry.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Resident Evil Village.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-05-10-resident-evil-village-is-the-third-biggest-ps5-launch-so-far-uk-boxed-charts

Komentarze (85)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper