Iza Łęcka Iza Łęcka 11.05.2021 09:41
Life is Strange Remastered Collection
612V

Twórcy Life is Strange otrzymali „kilka” propozycji przejęcia. Studio pracuje aż nad 6 grami

Dontnod Entertainment systematycznie udostępnia ekscytujące produkcje, jednak w najbliższym czasie nie powinniśmy spodziewać się, że zespół zasili szeregi takich gigantów jak chociażby Sony czy Microsoft, by skupiać się na ekskluzywnych tytułach. Deweloperzy cenią sobie niezależność i planują pracować na własny rachunek.

W marcu Dontnod Entertainment potwierdziło prace nad Life is Strange True Colors oraz Life is Strange Remastered Collection, choć to nie są jedyne produkcje rozwijane przez doświadczone francuskie studio.

Podczas rozmowy z redakcją IGN Oskar Guilbert, dyrektor generalny studia, potwierdził, że jego zespół liczy około 250 pracowników i pracuje łącznie nad 6 grami – 5 powstaje w głównej siedzibie w Paryżu, natomiast ostatnia jest tworzona w Montrealu. Studio dąży do systematycznego i konsekwentnego rozwoju i pomimo ostatnich decyzji związanych z szukaniem inwestorów, nie planuje dołączyć do żadnego z gigantów:

„Jeśli mam być szczery, odrzuciliśmy kilka propozycji. Jest wiele osób, które interesują się branżą gier i widzą w niej nowe El Dorado do inwestowania... W styczniu zebraliśmy 40 milionów euro. Bardzo ważne jest dla nas, by dotychczasowi udziałowcy nadal mieli większość i by nadal zachować niezależność firmy. To jest dla nas coś naprawdę ważnego”.

W trakcie wywiadu CEO podkreślił, że Dontnod Entertainment pragnie pozostać niezależne, by móc zachować swoją tożsamość, a w przyszłości rozwijać wiele podobnych tytułów do Life is Strange, Tell My Why czy też Vampyra.

„(...)Naprawdę chcemy to kontynuować. I mamy szczęście, bo nasi obecni partnerzy, ludzie, którzy zainwestowali w naszą firmę dużo pieniędzy, wciąż pozwalają nam robić to, co chcemy”.

Twórcy planują także współpracować z niezależnymi deweloperami, by jako Dontnod Entertainment pomóc zespołom w udostępnianiu nowych propozycji na rynku. Jako wydawca gier, Francuzi nie planują skupiać się na premierach 10 pozycji rocznie, lecz raczej dążą do opiekowania się tylko wybranymi zespołami i przemyślanymi projektami.

Źródło: https://www.ign.com/articles/dontnod-refused-several-proposals-of-acquisition-to-maintain-independence

Tagi: Dontnod Dontnod Entertainment Life is strange