Nintendo Switch Pro w dokumentacji firmy produkującej ekrany OLED

Gry (plotka)
2186V
Nintendo Switch Pro w dokumentacji firmy produkującej ekrany OLED
Iza Łęcka | 11.05.2021, 07:36

Big N wciąż nie zdecydowało się na ujawnienie Nintendo Switch Pro, tymczasem już nie tylko dziennikarze czy informatorzy wspominają o konsoli. Universal Display Corporation nawiązało do tematu sprzętu w swojej dokumentacji. Firma potwierdza, że Nintendo zdecydowało się na OLED-a.

Nintendo nie zamierza komentować plotek dotyczących Switcha Pro, jednak przygotowuje się do kolejnego niezwykle pomyślnego roku. Redakcja Bloomberga systematycznie analizuje doniesienia dotyczące mocniejszej hybrydowej konsoli, już w marcu informując o wyposażeniu urządzenia w ekran OLED. Obecnie Universal Display Corporation odniosło się do tematu powstania sprzętu, podkreślając, że miałby posiadać wskazany wyświetlacz.

Dalsza część tekstu pod wideo

Przedsiębiorstwo przedstawiło najnowszy raport finansowy, w którym Steven V. Abramson (prezes i dyrektor generalny) potwierdza, że Nintendo pierwszy raz zdecydowało się na ekran OLED, który trafi do „nowego Switcha Pro”.

Universal Display Corporation zajmuje się nie tylko produkcją, ale również licencjonowaniem ekranów OLED – to producent technologii diod elektroluminescencyjnych i materiałów oraz dostawca usług dla branży wyświetlaczy i oświetlenia. Możemy więc podejrzewać, że firma dobrze orientuje się na rynku i posiada informacje, kto w niedalekiej przyszłości miałby korzystać z ekranów tego typu.

Co ciekawe, na liście firm współpracujących z Universal Display Corporation znajduje się Samsung, który zgodnie z treścią raportu Bloomberga miałby zająć się produkcją OLED-ów dla Nintendo Switcha Pro.

Źródło: https://wccftech.com/switch-pro-mentioned-oled-screen-manufacturer-universal-display-corp/

Komentarze (61)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper