Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.05.2021 21:20
PS5 DualSense
955V

PS5 DualSense z pełnym wsparciem Remote Play na urządzeniach Apple

Sony właśnie potwierdziło ciekawą wiadomość. Gracze będą mogli skorzystać z kontrolerów DualSense podczas rozgrywki w Remote Play na urządzeniach Apple. Pozwoli to zainteresowanym na czerpanie garściami z PlayStation 5 na ekranach amerykańskiej korporacji.

PlayStation Remote Play wciąż jest rozwijane przez Sony i gracze mogą przesyłać swoją rozgrywkę z przykładowo PlayStation 5 lub PlayStation 4 na PC lub tablety. Japońska korporacja nie rezygnuje z pomysłu i właśnie otrzymaliśmy ciekawą wiadomość.

Remote Play wspiera od dzisiaj kontrolery DualSense, które możemy wykorzystać podczas rozgrywki na „wielu sprzętach Apple”. Oznacza to w prostych słowach, że funkcja pozwoli nam teraz ogrywać przykładowo nowy Demon's Souls na ekranie iPada mając w dłoniach najnowszy pad od PlayStation 5:

Korporacja podkreśla, że gracze muszą zadbać o odpowiednią aktualizację sprzętu, ale nie jest to duże zaskoczenie, ponieważ w tym wypadku firma stale informuje, że gracze muszą pamiętać o najnowszym firmware.

„Każde urządzenie obsługujące system iOS 12.1 lub wyższy obsługuje grę zdalną na PlayStation poprzez sterowanie na ekranie. Urządzenia obsługujące system iOS 13 posiadają obsługę kontrolera bezprzewodowego DUALSHOCK 4 poprzez Bluetooth, a urządzenia obsługujące iOS 14.5 lub wyższy mogą korzystać z kontrolera bezprzewodowego DualSense poprzez Bluetooth.”

PlayStation Remote Play działa również na smartfonach i tabletach z Androidem oraz komputerach (Windows i Mac). Należy jedynie zwrócić uwagę, by podłączyć urządzenia do tej samej Sieci:

„Aplikacja PS Remote Play umożliwia przesyłanie gier PS4 i PS5 oraz granie w nie, przełączanie się między grami, a także wyświetlanie ekranu głównego i menu konsoli na dowolnym zgodnym urządzeniu podłączonym do tej samej sieci szerokopasmowej.”

Warto przypomnieć, że PS5 Remote Play pojawiło się na PS4 i w tym wypadku gracze mogą korzystać z DualShocków 4.

Źródło: Twitter: PlayStation

Tagi: DualSense playstation PlayStation 5 PS5 PS5 DualSense Sony