PS5 Remote Play pojawiło się w PS4

News
2247V
PS5 Remote Play pojawiło się w PS4
Wojciech Gruszczyk | 09.11.2020, 13:58

Sony łączy ze sobą dwie generacje za pomocą funkcji Remote Play. Gracze z PlayStation 4 dostrzegli już nową ikonkę, która pozwoli zainteresowanym na bezpośrednią współprace z PlayStation 5.

Sony nie zapomina o funkcji Remote Play na PlayStation 5 i gracze otrzymają możliwość kontrolowania nowej generacji za pomocą PlayStation 4. Usługa odbywa się na zasadzie streamingu i pozwala zainteresowanym wybrać jedną z trzech rozdzielczości: 540p, 720p i 1080p.

Funkcję Remote Play musimy na początku włączyć w ustawieniach PlayStation 5 i właśnie z tego powodu trudno tak naprawdę powiedzieć, jak propozycja działa, ponieważ właśnie trwa konserwacja serwerów PS5 – firma łączy wszystkich graczy i z tego powodu najwcześniej jutro będziemy mogli sprawdzić opcję. Istotnym zagadnieniem pozostaje tutaj możliwość w gry z PlayStation 5 za pomocą DualShocka 4 – w końcu będziemy grać na PS4.

Szczerze mówiąc tylko raz na przestrzeni całej generacji miałem okazję wykorzystywać Remote Play – przerzucałem ekran z PS4 na PlayStation Vitę. A Wy korzystacie więcej z tej propozycji?

Sprawdźcie naszą recenzję PS5 oraz najnowszą reklamę Sony.

PS5 Remote Play screen

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/sony-has-added-a-surprise-ps5-remote-play-app-to-ps4/ https://www.eurogamer.net/articles/2020-11-09-ps5-remote-play-app-pops-up-on-ps4

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych