Iza Łęcka Iza Łęcka 10.05.2021 11:23
Xbox Game Pass w Polsce
1392V

Xbox Game Pass w Polsce zachęca do gry ze znajomymi. Xbox Polska przedstawia ciekawe statystyki

Xbox Game Pass to usługa, która nie bez powodu cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Z abonamentu korzysta już 18 mln graczy, tymczasem według najnowszych badań dotyczących polskiego rynku propozycja Microsoftu zachęca odbiorców do zabawy ze znajomymi. Informacjami podzielił się rodzimy oddział Xboksa.

Microsoft zlecił firmie badawczej Opinium sprawdzenie, kto tak naprawdę sięga po Xbox Game Pass w naszym kraju, a zbadanych zostało 2000 graczy. Okazuje się, że użytkownicy amerykańskiego abonamentu są „jednymi z najbardziej towarzyskich graczy w Polsce”. To śmiałe stwierdzenie bazuje na wynikach badań - w ciągu tygodnia o 15% więcej odbiorców posiadających Game Passa decyduje się na rozgrywkę online ze znajomymi oraz na zabawę wspólnie z członkami swojej rodziny (wyniki o 17% wyższe).

„W porównaniu do innych form spędzania czasu, wspólne granie wyjątkowo mocno zbliża do siebie ludzi. To niesamowite, jak istotną rolę odgrywa Xbox Game Pass w życiu tak wielu ludzi na terenie całej Europy. Gry są sposobem na łączenie się ze znajomymi i rodziną” – mówi Ryan Cameron, Dyrektor Xbox, EMEA.

Abonamenty rozrywkowe cieszą się coraz większą popularnością - 95% ankietowanych potwierdza, że korzysta z przynajmniej jednego serwisu, natomiast ponad 66% graczy subskrybuje abonament do gier. Nie będzie żadną niespodzianką, że użytkownicy Xbox Game Pass częściej grają w tytuły proponowane w ramach usługi, która systematycznie jest rozszerzana o nowe propozycje z różnych gatunków.

Zgodnie z rezultatami badań agencji Opinium aż 87% posiadaczy XGP przynajmniej raz w tygodniu decyduje się na sprawdzenie katalogu gier. To właśnie dostęp do różnorodnych treści, przystępny proces dołączenia i możliwość skorzystania z nowych produkcji w dniu premiery wpływają na decyzje konsumenckie dotyczące abonamentu Amerykanów.

„Wyniki analizy wskazują, że rodzimi gracze najbardziej cenią gry z gatunku przygodowych, symulacje i strzelanki pierwszoosobowe”.

Xbox Game Pass i Polska

Źródło: Informacja prasowa: Xbox Polska

Tagi: Xbox xbox game pass Xbox One Xbox Series X|S