Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.05.2021 13:57
PS5 DualSense
1631V

PS5 i DualSense. Prawnicy twierdzą, że Sony było świadome problemów z dryfującymi analogami

Powraca temat sprawy sądowej Sony spowodowanej problemami dryfujących analogów w kontrolerach DualSense. Prawnicy zmienili skargę i domagają się teraz procesu z udziałem ławy przysięgłych.

Sony nadal nie rozwiązało problemów z kontrolerami DualSense i najwidoczniej sprawa zakończy się pełnoprawnym procesem. Już w lutym wspominaliśmy, że kancelaria Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith złożyła pozew zbiorowy dotyczący wadliwej konstrukcji kontrolera do PlayStation 5. W marcu CSK&D chciało się upewnić, że Sony nie wykorzysta „klauzuli arbitrażowej”, a teraz nadszedł czas na konkretne działania.

Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith zmieniło skargę i domaga się teraz „procesu z udziałem ławy przysięgłych”. Pozwoli to na przygotowanie pełnoprawnego procesu, w którym będą musieli uczestniczyć przedstawiciele Sony.

W dodatku prawnicy twierdzą, że Sony doskonale wiedziało o problemie:

„Sony jest - i we wszystkich istotnych momentach było - świadome wady dryfujących analogów poprzez skargi konsumentów online, skargi złożone przez konsumentów bezpośrednio do niej oraz własne testy przedpremierowe”.

Zdaniem CSK&D w tym wypadku złamano prawo konsumentów, którzy mają domagać się między innymi pieniężnego i innego zadośćuczynienia za poniesione szkody. Jeśli sąd dopuści do normalnego procesu, to możemy być świadkami batalii, która w ostateczności może wpłynąć na konstrukcję kontrolera DualSense.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ps5-drift-law-firm-amends-complaint-to-demand-a-jury-trial/

Tagi: DualSense playstation PlayStation 5 PS5 Sony