Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.05.2021 12:40
Frostpunk Mobile. Chińczycy tworzą smartfonowe wydanie polskiego hitu z nowymi trybami
599V

Frostpunk Mobile. Chińczycy tworzą smartfonowe wydanie polskiego hitu z nowymi trybami

11 bit Studios chwaliło się pod komie kwietnia niesamowicie dobrymi wynikami sprzedaży Frostpunka. Nie dziwi zatem to, że polska firma przenosi swoją produkcję na nowe platformy.

Tym razem 11 bit Studios wprowadzi chwalonego Frostpunka na smartfony (Android oraz iOS). Stworzeniem mobilnej konwersji gry zajmie się chińska firma NetEase, odpowiedzialna m.in. za Diablo Immortal, które powstaje we współpracy z Blizzard Entertainment.

NetEase ogłosi szczegóły na temat Frostpunk Mobile 20 maja. Wtedy dowiemy się dokładnie, czy dzieło polskiego studia zostało mocno modyfikowane na potrzeby smartfonów, czy chińska firma ograniczy się tylko do wprowadzenia niezbędnych zmian w interfejsie i sterowaniu, tak by dopasować gameplay do mobilnych wymogów. Pewne jest już wprowadzenie nowych trybów i zawartości do Frospunk Mobile, co NetEase zapowiedziało w wydanym komunikacie prasowym.

"Frostpunk Mobile pozostanie wierny mechanice gameplayowej, do której przyzwyczaili się gracze. Gra pozwoli na jeszcze większe zagłębienie się w postapokaliptyczne doświadczenie, otrzymując szereg nowych funkcji, takich jak rozwój postaci, moduł Rogulike Adventure, system gildii, prawa czy stację ratunkową dla zwierząt" - głosi oficjalny komunikat od NetEase.

Więcej na temat wyników generowanych przez Frostpunka przeczytacie tutaj.

Źródło: https://www.androidpolice.com/2021/05/06/frostpunk-is-coming-to-android-and-ios-thanks-to-netease-which-is-a-little-worrying/

Tagi: chiny Frostpunk frostpunk mobile polska