Iza Łęcka Iza Łęcka 07.05.2021 12:06
PlayStation Vita
869V

PS Vita może nie otrzymywać nowych gier oraz aktualizacji. Studia mają ostatnią szansę na ulepszenie tytułów

Sony zmieniło decyzję dotyczącą zamknięcia PlayStation Store na PlayStation 3 i PlayStation Vicie, choć wiele wskazuje na to, że deweloperzy nie będą mogli już oferować nowych gier na przenośnej platformie. Problem dotknie nie tylko graczy, ale również ekipy, które planowały nieustannie wspierać konsolę Japończyków.

Po wywołaniu burzy wśród użytkowników korzystających ze starszych platform, Sony przyznało się do błędu i zmieniło plany. Gracze będą mogli korzystać z PlayStation Store na PlayStation 3 i PlayStation Vicie, jednak ogłoszenie nie oznaczało, że można oczekiwać na pojawienie się nowych tytułów w cyfrowym sklepie japońskiego producenta, bądź publikowanie aktualizacji przez deweloperów.

Zgodnie z wiadomościami zamieszczonymi przez Sometimes You, czyli zespołu zajmującego się portowaniem oraz publikowaniem gier single-player, od nadchodzącego lata nie będą dołączane nowe pozycje do bazy PS Store. Przedstawiciel rosyjskiego studia potwierdził złą wiadomość na Twitterze.

Jeżeli doniesienia deweloperów okażą się zgodne z prawdą, studia mają jeszcze kilka tygodni na dopracowanie swoich projektów i wydanie ich na PlayStation Vitę. Zespoły powinny także śpieszyć się z udostępnianiem aktualizacji, bowiem w późniejszym terminie nie będą mogli pozbyć się błędów pojawiających się w grach.

Problem zapewne dotyczy wąskiego grona odbiorców i twórców, jednak warto wiedzieć, że w przyszłości na przenośnej konsoli nie będą pojawiać się pozycje od mniejszych deweloperów, którzy nadal chętnie wspierali handheld Japończyków.

Źródło: https://www.psu.com/news/ps-vita-playstation-store-reportedly-set-to-stop-releasing-new-games-despite-staying-open/

Tagi: playstation playstation vita PS Vita Sony