Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.05.2021 18:04
Assassin's Creed 2022
1595V

Assassin's Creed 2022 z problemami? Ubisoft może zaskoczyć oferując zupełnie przebudowany gameplay

Ubisoft oficjalnie skupia się na rozwoju Assassin's Creed Valhalla, ale jak wiadomo prace nad kolejną produkcją w serii trwają. Jeśli wierzyć najnowszym przeciekom – nie możemy liczyć na szybką prezentację tytułu. Nowa gra ma problemy przez historię wikingów oraz zupełne odświeżenie serii.

Systematycznie pojawiają się nowe przecieki dotyczące nowego Assassin's Creed, ale tym razem j0nathan postanowił ujawnić znacznie więcej szczegółów. Informator zaznajomiony z serią i działaniami Ubisoftu uważa, że francuskie studio postanowiło przynajmniej na pewien czas porzucić prace nad kolejną grą.

Powodem jest skupienie się wszystkich zespołów na rozbudowie Assassin's Creed Valhalla – jak wiadomo pozycja osiągnęła gigantyczny sukces, więc podobno Ubisoft chce mieć pewność, że gracze otrzymają odpowiednią zawartość. Zespół z Assassin's Creed 2022 ma opracowywać DLC do przygody wikingów.

j0nathan nie jest pewien kiedy deweloperzy powrócą do kolejnej odsłony serii i właśnie z tego powodu Ubisoft może zmierzyć się z opóźnieniem – tytuł może zadebiutować dopiero pod koniec przyszłego roku lub dopiero w 2023 roku.

Produkcja ma jednak prezentować zaskakujące podejście, ponieważ zdaniem insidera – Ubisoft chciałby zaskoczyć graczy oferując „pół-liniową” historię, w której nie zwiedzalibyśmy kolejnych, gigantycznych terenów, a wydarzenia odbywałyby się w arenach. Mapy zostały określone jako „pół-otwarte światy”. Ubisoft Sofia miałby w zasadzie zaoferować grę podobną do Uncharted.

Informator potwierdza kolejny raz, że akcja ma dotyczyć Trzeciej Krucjaty (1189-1192) i podróży Ryszarda Lwie Serce z powrotem do Wielkiej Brytanii. Głównym bohaterem zostałby ochroniarz króla Anglii – choć bardzo możliwe, że do akcji wkroczyłaby również druga postać (prawdopodobnie kobieta), ponieważ według założeń akcja miała być rozwijana z dwóch perspektyw.

j0nathan wspominał jednak, że projekt Ubisoft Sofia mógł nawet zostać anulowany, więc trudno powiedzieć, czy w 2022 roku zagramy w nową część serii Assassin's Creed.

Źródło: https://comicbook.com/gaming/news/assassins-creed-valhalla-uncharted-new-game-report/

Tagi: Assassin's Creed 2022 Ubisoft Ubisoft Sofia