Metro Exodus na PS5 i XSX|S z datą premiery! Znamy ulepszenia i oglądamy zwiastun

Gry
2891V
Metro Exodus na PS5 i XSX|S z datą premiery! Znamy ulepszenia i oglądamy zwiastun
Wojciech Gruszczyk | 06.05.2021, 17:01

4A Games nie traciło czasu. Twórcy nie tylko zapewnili edycję rozszerzoną Metro Exodus, ale jednocześnie deweloperzy opracowali wydanie na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S. Posiadacze nowych konsol już wkrótce poczują potencjał next-genów w ostatniej przygodzie Artema.

Już kilka godzin temu mieliśmy okazję zaprezentować naszej społeczności Metro Exodus Edycja Rozszerzona – jest to specjalne wydanie przygotowane wyłącznie na PC, które działa tylko na najmocniejszych kartach graficznych RTX. 4A Games oferuje w tym wypadku darmową łatkę, która jest już dostępna na platformach Epic Games Store, Steam oraz GOG.

To jednak nie koniec dobrych informacji, ponieważ 18 czerwca Metro Exodus otrzyma „ogromną, bezpłatną aktualizację” dla PlayStation 5 i Xboksów Series X|S. Gracze w tym wypadku mogą liczyć na rozdzielczość 4K przy 60 klatkach na sekundę oraz pełne wsparcie ray tracingu:

„Metro Exodus dla konsol aktualnej generacji będzie działać w rozdzielczości 4K przy 60 FPS z pełnym wsparciem dla Ray Tracing na PlayStation 5 i Xbox Series X. Podstawowa gra i DLC będą zawierały także nasze przełomowe technologie Ray Traced Global Illumination (RTGI) i Ray Traced Emissive Lighting, które zadebiutowały w dodatku The Two Colonels”.

Twórcy nie zapomnieli również o wykorzystaniu potencjału dysków SSD oraz pamiętali o unikalnych funkcjach platform:

„Konsole nowej generacji skorzystają ponadto ze znaczącego skrócenia czasów ładowania dzięki wykorzystaniu dysków SSD, pakietów tekstur w rozdzielczości 4K i szeregu funkcji specyficznych dla danej platformy: ulepszeń dźwięku przestrzennego i redukcji input laga na Xbox oraz obsługi funkcji dotykowych kontrolera Dual Sense na PlayStation 5”.

Wydawca podkreśla, że posiadacze Metro Exodus na PlayStation 4 i Xboksach One mogą liczyć na bezpłatny patch, ale jednocześnie na rynku pojawi się Metro Exodus Edycja Kompletna – jest to nowe, fizyczne wydanie. W tym wypadku otrzymacie podstawkę oraz dwa fabularne rozszerzenia (The Two Colonels oraz Sam’s Story). Zestaw trafi na rynek za 179,99 zł.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Metro Exodus.

Źródło: Informacja prasowa: Koch Media Poland

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper