Flashback 2 oficjalnie w produkcji! Paul Cuisset pracuje nad grą

News
1268V
Flashback 2 oficjalnie w produkcji! Paul Cuisset pracuje nad grą
Wojciech Gruszczyk | 04.05.2021, 18:53

Po blisko trzech dekadach potwierdzono przygotowanie Flashback 2. Za produkcję będzie odpowiedzialne studio Microids, które nawiązało współpracę z Paulem Cuissetem – autorem oryginalnego Flashback.

Flashback to klasyk, za który odpowiadał Paul Cuisset. To właśnie ten twórca postanowił współpracować z francuskim Microids, by przygotować kontynuację. Jest to zaskakująca sytuacja, ponieważ pierwowzór trafił na rynek w 1992 roku – od tego czasu produkcja dorobiła się statusu legendy.

Teraz Microids potwierdził prace nad kolejną opowieścią i Flashback 2 zadebiutuje w przyszłym roku na konsolach oraz komputerach osobistych. Stéphane Longeard, dyrektor generalny francuskiego studia, podkreślił, że możliwość wydania gry to dla niego wielki zaszczyt:

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy zaoferować fanom sequel tego arcydzieła francuskiej historii gier wideo. W Microids uwielbiamy dostarczać projekty, które podkreślają kunszt utalentowanych osób. Paul Cuisset jest francuskim twórcą znanym na całym świecie. Jesteśmy dumni, że możemy pracować ramię w ramię z nim i jego zespołem nad tym projektem”.

Paul Cuisset ujawnił, że druga część ponownie pozwoli nam wcielić się w Conrada B. Harta:

„Tworzenie sequela Flashback to pomysł, który nosiłem w sobie od bardzo dawna. Nie mogę się doczekać, aż gracze odkryją nowe przygody Conrada B. Harta, postaci stworzonej prawie 30 lat temu. W Microids chcemy zadowolić fanów oryginalnego tytułu, a jednocześnie zainteresować wszystkich graczy, którzy mają słabość do futurystycznych gier”.

Niestety, na pierwszy zwiastun lub większe konkrety musimy zaczekać.

Źródło: Informacja prasowa: Microids

Komentarze (45)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych