Iza Łęcka Iza Łęcka 04.05.2021 12:47
Counter-Strike: Global Offensive
1208V

CS:GO bez Traina. Gracze są zaskoczeni decyzją Valve i narzekają na „płatne statystyki”

Valve wprowadziło subskrypcję 360 Stats, dzięki której gromadzone są statystyki z meczów CS:GO. To jednak nie koniec kontrowersyjnych decyzji deweloperów, jakie niekoniecznie przypadły do gustu części społeczności - z gry zdecydowano się usunąć jedną z najpopularniejszych map. Train nie będzie już dostępny w rankingowych spotkaniach.

Sympatycy Counter Strike'a są zaskoczeni kolejnym ruchem Valve. Korporacja odpowiedzialna za Steam postanowiła usunąć z turniejowej listy map niezwykle popularny i ulepszony Train na jego miejsce zawitał Ancient.

Fani wierzyli, że wkrótce otrzymają możliwość rozegrania pojedynków chociażby na odrestaurowanym Cache lub wyczekiwanym od dawna Cobblestonie, tymczasem pojawiła się zupełnie inna lokacja. Ancient zostało dodane do gry w zeszłym roku w ramach Operacji Broken Fang. Wielu graczy bardzo głośno wyraża swoje niezadowolenie, podkreślając, że Valve ponownie idzie pod prąd i nie wsłuchuje się w opinie społeczności.

To jednak nie koniec nieoczekiwanych działań zespołu twórców. Valve wprowadziło płatną subskrypcję CS:GO 360 Stats, dzięki której gracze mogą otrzymać kompletne informacje dotyczące statystyk. Za 0,99 dolara miesięcznie poznać szczegóły spotkań.

Kwota nie jest duża, jednak mnożąc ją przez liczbę potencjalnych klientów (a tych na pewno nie będzie mało) i biorąc pod uwagę comiesięczną opłatę – Valve może naprawdę sporo zarobić. Na serwerach Counter-Strike: Global Offensive stale przewijają się tysiące użytkowników, zatem możemy przypuszczać, że znajdą się chętni, którzy za skromną opłatą otrzymają dostęp do statystyk, czyli podstawowych informacji znajdujących się w wielu sieciowych pozycjach.

Źródło: https://cybersport.pl/293969/valve-wprowadza-subskrypcje-csgo-360-stats-co-konkretnie-nam-ona-daje/
https://cybersport.pl/293935/train-usuniety-z-puli-map-turniejowych-csgo-w-jego-miejsce-ancient/

Tagi: Counter-Strike: Global Offensive Valve Valve/Hidden Path Entertainment