Days Gone 2 – petycję o powstanie gry podpisało już ponad 100 tysięcy graczy. Reżyser dziękuje fanom

News
3374V
Days Gone 2 – petycję o powstanie gry podpisało już ponad 100 tysięcy graczy. Reżyser dziękuje fanom
Iza Łęcka | 04.05.2021, 08:56

Jeff Ross kontynuuje nagłaśnianie opracowania listu otwartego mającego na celu skłonienie Sony do zmiany decyzji i stworzenia Days Gone 2. Już ponad 100 tysięcy graczy wyraziło chęć, by Sony Bend otrzymało możliwość rozbudowania uniwersum i zapewnienia drugiej klimatycznej historii pełnej krwiożerczych potworów.

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami Jasona Schreiera Sony zrezygnowało z przygotowania Days Gone 2, co wywołało prawdziwą burzę wśród sympatyków pierwszej części. Odbiorcy rozpoczęli zbieranie podpisów pod petycją nakłaniającą japońskiego producenta do zmiany postanowień i umożliwienia Sony Bend kontynuowania prac nad nową przygodą osadzoną w młodym IP.

Jeff Ross w grudniu zeszłego roku opuścił szeregi zespołu, lecz bardzo zaangażował się w akcję – wcześniej prosił graczy o aktywność i zbieranie podpisów, natomiast obecnie pochwalił społeczność. Jego zdaniem „Fani Days Gone to najlepsi fani” – stwierdzenie padło w momencie, gdy pod petycją podpisało się już 100 tysięcy entuzjastów Days Gone.

Nadal nie można mieć pewności, czy gromadzenie podpisów przyniesie pożądany skutek, ale jeśli przyjęlibyście z otwartymi ramionami Days Gone 2 – podpiszcie petycję. Można mieć nadzieję, że podobnie jak miało to miejsce w przypadku dostępu PS3 oraz PS Vity do PS Store, Japończycy ponownie wysłuchają społeczności i za 4-5 lat na rynku zawita następna historia pełna hord niebezpiecznych kreatur.

Warto przypomnieć, że już w maju Days Gone zadebiutuje na PC.

Źródło: Twitter: JakeRocket

Komentarze (66)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych