Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 03.05.2021 18:16
Fable
592V

Fable 4 z elementami sieciowymi? Plotki ponownie nabierają na sile

Plotki dot. elementów sieciowych w Fable powróciły. Tym razem na ich temat wypowiedział się znany insider mający wtyki w Microsofcie.

Tuż po ujawnieniu nowego Fable na zeszłorocznej, ogromnej imprezie Microsoftu, pojawiły się doniesienia, jakoby nadchodząca produkcja od PlayGround Games miała posiadać elementy (rodem z MMO) sieciowe zachęcające do ciągłej rozgrywki. Plotki te zaraz zostały zdementowane, ale teraz ponownie nabierają na sile.

Tym razem w sprawie wypowiedział się Shpeshal Ed, który już niejednokrotnie udowodnił, że doskonale zna plany Microsoftu. W świeżym poście na forum XboxEra omawiającym największe projekty tworzone w ramach inicjatywy Xbox Games Studio Insider oznajmił, że Fable 4 nie będzie grą MMO, ale nie ucieknie od pewnych elementów sieciowych.

Autor nie wchodził w szczegóły, lecz dodał na sam koniec, iż PlayGround Games we współpracy z Philem Spencerem mogą mieć na myśli coś w rodzaju kooperacji. Bardzo możliwe, że nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby zainteresowani przeszli całą grę ze znajomymi lub wykonali jakieś dodatkowe zadania wspólnie z realnymi graczami.

Pytanie w takim przypadku brzmi następująco: czy przy elementach sieciowych nowe Fable będzie czymś w rodzaju Outriders, tudzież Tom Clancy's The Division, gdzie najważniejszą rolę odgrywała współpraca, czy też bliżej będzie mu do Dying Light, które można przejść od A do Z w pojedynkę? Tego powinniśmy dowiedzieć się w 2022 roku.

Źródło: https://gamerant.com/xbox-leaker-teases-fable-4-online-features-coop/

Tagi: Fable (2022) Microsoft PlayGround Games