Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 24.07.2020 16:15
Fable
2715V

Nowe Fable to prawdopodobnie gra MMO, a nie Fable 4 [AKTUALIZACJA]

Według najnowszych doniesień, nowe Fable to gra MMO, nastawiona jedynie na zabawę w sieci. 

Aktualizacja:

Jez Corden, dziennikarz pracujący dla Windows Central, oznajmił, że nowe Fable to nie MMO.


Oryginalna wiadomość:

Microsoft wyciągnął wczoraj z rękawa prawdziwego asa zapowiadając nowe Fable na komputery osobiste oraz nadchodzącą konsolę Microsoftu - Xbox Series X. Plotki, te pozytywne, się sprawdziły, co oznacza, że już w przeciągu najbliższych kilkudziesięciu miesięcy zagorzali fani marki będą mogli zapoznać się z kolejną wielką przygodą.

Na radarze pojawiły się teraz doniesienia, jakoby nowe Fable nie miało być pełnoprawną „czwórką”, a jedynie produkcją MMO nastawioną na rozgrywkę sieciową. Taką wiadomość opublikował francuski dziennikarz, który, jako jeden z nielicznych, przewidział S.T.A.L.K.E.R. 2 na next-genowy sprzęt, nowe RPG od Obsidianu, nową odsłonę State of Decay czy właśnie omawiane Fable.

Do powyższych informacji trzeba podchodzić z lekkim dystansem - Insider powołuje się oczywiście na anonimowe źródła. Patrząc jednak na to, że wymienił, przed prezentacją, wszystkie mocne tytuły, które koniec końców pojawiły się na Xbox Game Showcase, można już z góry zakładać, że jest w tym ziarenko prawdy. Możliwe, że Francuz ma znajomych pracujących w Playground Games, czyli studiu odpowiedzialnym za nową odsłonę IP, którzy potajemnie przekazują mu istotne informacje.

Teraz pozostaje czekać na oficjalne wieści z obozu Microsoftu nt. omawianej produkcji. Miejmy nadzieję, że nowe Fable będzie takie, jak poprzednie części, czyli rozbudowane i oferujące interesującą fabułę wypełnioną wieloma moralnymi decyzjami, a nie kolejną sieciową pozycją nastawioną jedynie na zysk.

Źródło: https://www.vg247.com/2020/07/24/fable-4-mmo/

Tagi: Big Blue Box fable fable iii lionhead studios Microsoft Microsoft Game Studios